Ви є тут

БібліоХаб, ігрові кімнати та клуб програмування: що вдалося реалізувати в хмельницьких бібліотеках у 2017 році

Инна Хананова

Деякі люди вважають відвідування бібліотеки нудною справою. Однак хмельницькі книгозбірні спростовують цей стереотип та розвиваються у сучасному напрямку. Що вдалося реалізувати у місцевих бібліотеках в 2017 році, дізнавався «Хмельницький».

Минулий рік виявився досить плідним для бібліотек Хмельницького. Вдалося реалізувати цікаві проекти, придбати майже 8000 примірників нових книг, передплатити понад 3000 примірників періодичних видань. Також завдяки новому обладнанню Хмельницька міська централізована бібліотечна система впровадила систему електронної видачі книг відвідувачам. 

Також в усіх бібліотеках міста створили спеціальні зони для комфортного і цікавого дозвілля. Зокрема, у читальному залі центральної бібліотеки працює інформаційний куточок «Феєрія мандрів». Тут можна ознайомитися з інформацією про туристичні маршрути. У бібліотеці-філії №7, що на Інститутській, 8, функціонує клуб програмування Code Club UA. Тут діти освоюють основи програмування створюють комп’ютерні ігри, анімацію і веб-сайти. У бібліотеці-філії №8, що на Кармелюка, 8, відкрили дитячу предметно–ігрову кімнату «Грайлик-читайлик» та клуб за інтересами «Весела майстерня». Їх можуть відвідувати дітки молодшого шкільного віку. У бібліотеці-філії №11, що на Львівському шосе, 47/2, проводять цікаві тренінги «Працевлаштування від А до Я» для старшокласників. Також тут регулярно надають індивідуальні консультації для безробітних.

У вересні 2017 року, у центральній міській бібліотеці, що розташована на вулиці Подільській, 78, відкрили БібліоХаб. Це сучасний громадський простір, яким можуть безкоштовно користуватися усі бажаючі. Тут люди можуть поспілкуватися, провести презентації, лекції тощо.

Крім того, у бібліотеках системи постійно функціонує 16 клубів за інтересами, 1 лекторій та 1 факультатив, 2 групи за інтересами, в яких 287 учасників.

Минулого року Хмельницька обласна бібліотека для дітей ім. Тараса Шевченка відзначила 80 річницю з дня створення. Наразі тут працює вісім відділів. Бібліотека обслуговує 17 тисяч юних читачів. Вони можуть скористатися мережею Інтернет, відвідувати різноманітні майстер-класи, спілкуватися з відомими письменниками та проявляти свої таланти. Саме тут діти можуть отримати сучасну українську книгу та познайомитися з цікавою літературою. Цього року заплановано оновити інтер'єр бібліотеки та додати цікавих елементів для відвідувачів.

Може бути цікаво: