Хмельничани святкують Водохреще та купаються в ополонках

оновлено
Инна Хананова

Фото автора

Фото автораФото автораФото автораФото автораФото автораФото автораФото автораФото автораФото автораФото автора

У Хмельницькому вже визначили місце для занурення на Водохреще. Традиційно обрали територію міського пляжу. Тут будуть чергувати медики, поліцейські та рятувальники, щоб у разі потреби надати допомогу громадянам. Також планують встановити спеціальний намет та лавочки. Далі детальніше розповість «Хмельницький».

У п'ятницю, 19 січня, православні та греко-католики відзначатимуть третє, завершальне свято різдвяно-новорічного циклу Водохреще або Богоявлення. Цього дня українці традиційно святять воду. Крім того, багато хмельничан занурюються в ополонку, адже вважається, що звичайна вода перетворюється у води священної ріки Йордан, а також приносить духовне і тілесне здоров'я. З давніх часів християни вважають, що на Водохреще, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей. Нею освячують храми, домівки і тварин. Цікаво те, що освячена  вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

Традиційно, на Водохреще, українці готуються пірнати в ополонку. Насамперед, слід пам’ятати, що занурюватися у крижану воду може тільки абсолютно здорова людина. Медики зазначають, що при наявності хронічних захворювань, нежиті, невеликої температури не можна пірнати в ополонку. Перед купанням треба налаштуватися, в першу чергу, морально. Не варто пірнати в ополонку лише через те, що це модно. Потрібно вірити, що купання на Водохреще очистить тіло та душу. 

При купанні в ополонці необхідно пам’ятати про власну безпеку і дотримуватися таких правил:

  • Потрібно мати з собою зручний одяг
  • Перед купанням слід поїсти, приблизно за годину до пірнання
  • Суворо забороняється вживати алкоголь перед пірнанням
  • Занурюватися можна лише у спеціально відведених для цього місцях, де чергують рятувальники та медики
  • Перед купанням слід зробити легку розминку
  • До ополонки необхідно підходити повільно та уважно в зручному та неслизькому взутті
  • У воду треба занурюватися поступово та перебувати в ній не більше 30 секунд
  • Після купання треба розтерти тіло рушником, одягнути сухий і теплий одяг, випити гарячого чаю.

У місці святкування для хмельничан облаштують пункти обігріву, лавочки, біотуалети. Також усіх пригощатимуть гарячим чаєм. Святкування буде проходити під музичний супровід. Синоптики прогнозують, що 18 січня температура повітря вдень сягатиме позначки +1, а 19 січня - близько 0 градусів, тому вірогідно, що криги на річці не буде.

Стало відомо, де в Хмельницькому облаштують місця для купання на Водохреще. Подробиці розповість «Хмельницький».

З метою безпечного купання у Святвечір та на Водохреще, у період з 18:00 18 січня до 18:00 19 січня на правому березі річки Південний Буг, поблизу аварійно-рятувальної станції (пров. Човновий, 11) та дитячо-юнацької спортивної школи №3 «Спартак» облаштують 4 місця для купання. Також зануритися в ополонку можна буде і на лівому березі річки, неподалік кафе «Малібу». Церемонія освячення води відбудеться 19 січня, о 13:00, на правому березі річки, біля аварійно-рятувальної станції.

Сьогодні хмельничани відзначають Водохреще. У Хмельницькому облаштували спеціальні місця для купання. Основна ополонка знаходиться на правому березі річки Південний Буг. Далі розповість «Хмельницький».

У місці святкування для громадян облаштували пункти обігріву, біотуалети. Також тут знаходяться окремо жіноча та чоловіча роздягальні. Усіх бажаючих пригощають гарячим чаєм. Також кожен може придбати булочки, круасани, каву тощо. Хмельничани фотографують один одного та знімають на відео. На набережній багато молоді, серед охочих зануритися в ополонку найбільше чоловіків. Хтось прийшов сюди з компанією друзів, а хтось - з усією родиною.

Тут постійно чергують медики та працівники ДСНС, щоб у разі потреби надати допомогу громадянам. Купання в ополонках триватиме до 18:00.

Церемонія освячення води розпочалася на правому березі Південного Бугу близько 13:15.