Ви є тут

Чи допоможуть українській медицині європейські стандарти?

Инна Хананова

У п'ятницю, 8 грудня у місті Хмельницькому відбувся навчальний семінар для лікарів під назвою: «Впровадження в медичну практику європейських протоколів діагностики та лікування захворювання дітей».

Участь в заході взяли лікарі з міста Хмельницького та Хмельницької області.

На семінарі висвітлювались нові напрямки у лікуванні дітей з бронхіальною астмою, ацетономічним синдромом та ксеродомією. Також розглядалися питання небулайзер-терапії, яка дуже широко використовується в сучасній педіатрії. Адже на сьогоднішній день пацієнти все частіше користуються компресорними інгаляторами.

Подібні навчальні конференції проводяться раз у 2 місяці, організатором яких виступає Департамент охорони здоров’я Хмельницької ОДА.

За словами лікарів, подібні заходи є дуже цінними та інформативними – медичні працівники обмінюються досвідом, відбувається живе спілкування з колегами тощо. А введення європейських протоколів в українську медицину зробить наше суспільство здоровішим. Адже ні для кого не секрет, що наші стандарти медицини далекі від європейських. Українська медицина у світі знаходиться на убивчому рівні, натомість смертність зростає з шаленою швидкістю. І звичайно, потрібно щоб медпрацівники доносили необхідну інформацію до батьків маленьких пацієнтів. Тому що, в першу чергу, батьки несуть відповідальність за здоров’я своїх дітей!

У навчанні взяли участь понад 120 робітників медичної сфери, які тепер будуть ще більше обізнані та інформовані.

Дуже хочеться вірити, що подібні заходи будуть лише покращувати українську медицину. Маленькі пацієнти будуть здоровішими, а батьки більше уваги приділятимуть профілактиці захворювань. Проте «профілактика» має бути не у збільшенні кількості медикаментів, а у правильному способі життя – підтримка температури та вологості повітря у приміщеннях (в тому числі і у дитсадках та школах), збалансованому харчуванні та перебування дітей на свіжому повітрі.