Ви є тут

У Хмельницькому обласному художньому музеї продовжує працювати кіноклуб

оновлено
Инна Хананова

У Хмельницькому відбулося відкриття нового музейного кіноклубу. Глядачі зможуть переглядати цікаві фільми та ділитися враженнями. Що чекає на хмельничан та коли відбудеться перший сеанс, дізнавався «Хмельницький».

У Хмельницькому обласному художньому музеї започаткували новий цікавий арт-проект. Тут буде діяти кіноклуб «Візія». У приміщенні музею будуть транслювати арт-хаусне кіно. Цей жанр фільмів розрахований на вузьке коло глядачів. Авторські фільми розглядають гострі соціальні аспекти та питання внутрішнього світу людини. Взагалі саме поняття «арт-хаус» виникло в 1940-х роках минулого століття в США. Тоді під цим поняттям розуміли кінотеатри, в яких демонстрували довоєнні класичні голівудські кінострічки, а також фільми не американського і місцевого незалежного виробництва.

Кіноклуб «Візія» буде транслювати фільми, переважно, про історію мистецтва. Стартує кіноклуб з показу японського фільму «Ахіллес і черепаха». Режисером картини виступив Такеші Кітано. Цей фільм є заключною частиною трилогії Кітано (перші два фільми - «Такесіз» і «Банзай, режисер!»). Додамо, що кінострічку номінували на «Золотого лева» в 2008 році. А на Софійському кінофестивалі фільм став володарем призу глядацьких симпатій.

У фільмі йдеться про хлопчика, на якого усі покладали великі надії. Люди вважали, що у майбутньому він стане знаменитим художником. Однак на нього чекало багато випробувань долі, щоб стати успішним. Автор фільму проводить паралель між історією Ахіллеса і черепахи та життям творчої людини. Протягом усього життя митець прагне успіху та визнання будь-якою ціною. Однак незалежно від таланту, слава дуже часто покидає художників, сценаристів, акторів або співаків.

Перший кіносеанс відбувся у суботу, 8 грудня, о 17:00, в Хмельницькому обласному художньому музеї, який розташований за адресою: вулиця Проскурівська, 47. Щоб переглянути фільм «Ахіллес і черепаха», потрібно було купити квиток до музею. 

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», в обласному художньому музеї відбулось відкриття кіноклубу «Візія». Кожного тижня тут будуть показувати стрічки про мистецтво. Першим фільмом, який тут транслювали, став «Ахіллес і черепаха». У ньому йдеться про життя маленького японського хлопчика, який мріяв стати художником. Кіносеанси планують влаштовувати щоп’ятниці.

За допомогою таких фільмів хочуть заохотити хмельничан до мистецтва. Кіноклуб «Візія» прагне об'єднати людей, які люблять і кіно, і мистецтво. Вікова категорія глядачів не обмежена.

Старший науковий співробітник освітнього відділу Хмельницького обласного музею Аніта Немет розповіла, що кіноклуб слід вважати своєрідним освітньо-мистецьким простором. Тому що кінострічки, які транслюють у музеї, потребують обговорення та аналізу. Саме тому їх комфортно переглядати саме у музеї, де багато мистецтва.

Наступного разу будуть транслювати мультфільми про мистецтво.

Кіноклуб «Візія» продовжує свою роботу. Що чекало на хмельничан, дізнавався «Хмельницький».

Хмельницький обласний художній музей пропонував глядачам провести вечір за переглядом короткометражної мультиплікації про мистецтво. Усі поціновувачі мистецтва могли провести дозвілля у чудовій атмосфері. Хмельничанам цього разу демонстрували спеціально підібрані короткометражні мультфільми про мистецтво, творчість та історії творців. Ці мультфільми будуть цікавими як для дітей, так і для дорослих.

Отже, 15 грудня, в залі Хмельницького обласного художнього музею, о 17:00, відбувся показ мультфільмів про мистецтво. Щоб їх переглянути, потрібно було придбати квиток до музею.

У 2018 році робота кіноклубу «Візія» продовжується. Цього тижня на хмельничан чекає багато цікавого. Що пропонуватимуть переглянути відвідувачам цього разу, дізнавався «Хмельницький».

Хмельницький обласний художній музей пропонує глядачам провести вечір за переглядом цікавого документального фільму, який має назву «Художники малюють». Ця кінострічка побудована на висловах від критиків та художників, які розповідають про свою індивідуальну мистецьку історію. 

Кіно презентує таких визначних фігур мистецтва ХХ століття, як: Джексон Поллок, Віллем де Кунінг, Енді Уорхол, Джаспер Джонс, Баррет Ньюман, Роберт Раушенберг та інші. Фільм будуть транслювати мовою оригіналу із субтитрами.

Отже, 13 січня, в залі Хмельницького обласного художнього музею, о 17:00, відбудеться показ документального фільму Еміля де Антоніо «Художники малюють». Щоб переглянути кіно, потрібно придбати квиток до музею.

Може бути цікаво: 
Вулиці, що згадуються: