«Червона сова»: в Україні з'явилася нова небезпечна гра для дітей

Ви є тут

Инна Хананова

В Україні стає популярною нова суїцидальна гра «Червона сова». Її правила дуже нагадують сумнозвісних «Синіх китів». Учасники гри повинні провести без сну 12 днів, дивитися страшні відеосюжети та одразу відповідати на повідомлення у соцмережі. Що потрібно робити батькам, щоб вберегти свою дитину від фатальних наслідків гри, далі розповість «Хмельницький».

В Україні набирає обертів нова небезпечна гра «Червона сова». Вона діє за принципами відомого «Синього кита». Про це на своїй сторінці у соцмережі розповів Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. За його словами, дітей та підлітків дуже легко заманюють у гру. Їм надсилають повідомлення, в якому вказано відповідне посилання. Дитина переходить за цим посиланням, але воно починає видавати помилку. Однак завдяки цьому кураторам гри стає відомою приблизна адреса місця проживання учасника. Якщо ж дитина не хоче виконувати завдання гри, то її починають шантажувати. Зокрема, учаснику погрожують, що прийдуть на «розбірки», адже знають, де він живе.

Головне завдання учасника нової небезпечної гри полягає у тому, щоб постійно перебувати онлайн у соцмережі. Дитина повинна негайно відповідати на повідомлення кураторів, які вони можуть надсилати у будь-який час. Крім того, учасник змушений дивитися різні страшні відеоролики, які негативно впливають на дитячу психіку. Їх надсилають, переважно, уночі. Також дитина повинна слухати таку ж музику.

За словами Миколи Кулеби, в Україні жертвою «Червоної сови» стала 14-річна мешканка Києва. Дівчинка ледве залишилась живою. Дитина раптово зникла. Потім її знайшли в Умані. Дівчинка перебувала у пригніченому стані. В неї було багато порізів на руках. Телефон дівчинки був розібраний, а в її кишені знайшли записку, в якій були вказані інструкції для наступних завдань. Зараз встановлюються усі деталі події.

Батькам радять уважно слідкувати за своїми дітьми. Головними ознаками того, що дитина є учасником «груп смерті» є: втома, сонливість, відчуженість, постійне перебування у соцмережі (навіть уночі), порізи на руках. При виявленні цих симптомів батьки повинні одразу поговорити з дитиною та спокійно допомогти їй вийти з небезпечної гри. Якщо цього не вдається зробити самостійно, слід звернутися за допомогою до психолога.