У Хмельницькому призупинили роботу понад 150 ліфтів через порушення правил безпеки

Ви є тут

Инна Хананова

Інспектори Держпраці виявили порушення у роботі ліфтів хмельницьких багатоповерхових будинків. Тоді Управління Держпраці звернулося до суду. Про це далі розповість «Хмельницький».

Щодня хмельничани, які проживають у багатоповерхових будинках, користуються ліфтом. Адже для того, щоб дістатися на дев’ятий поверх сходами, потрібно докласти багато зусиль. Загалом у Хмельницькому працює понад 1300 ліфтів. Багато з них застаріли. Вони перебувають на балансі ЖЕКів. Ремонтом та обслуговуванням ліфтів у місті займається чотири компанії: спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство «Хмельницькліфт» та три приватних підприємства: «Ліфт Експрес», «Геркон» і «Хмельницькліфткомплект». Найбільшу кількість ліфтів у нашому місті обслуговує «Хмельницькліфт». Додамо, що гарантійний термін роботи ліфтів становить 25 років. Їх обов’язково повинні перевіряти та формувати відповідні висновки, що потрібно замінити або відремонтувати.

Інспектори Держпраці провели планову перевірку документів. Зокрема, під час цього цього було виявлено неточності у паспортах підйомників. Тоді Управління Держпраці подало позов до суду. Цю справу було детально розглянуто. Суд вирішив, що користування цими ліфтами може бути небезпечним для громадян.

Відомо, що 1 грудня, Хмельницький окружний адміністративний суд задовольнив позов Управління Держпраці у Хмельницькій області стосовно зупинки 140 пасажирських ліфтів у Хмельницькому. Вчора, 6 грудня, стало відомо, що до цього списку додали ще 11 підйомників.

Роботу ліфтів буде призупинено до повного усунення усіх виявлених недоліків.

Тим часом, хмельничани обурюються тим, що ліфти відключать. Багато людей проживає на дев’ятому поверсі і їм буде дуже важко ходити сходами. Особливо це стосується людей похилого віку, людей, які мають проблеми зі здоров’ям, вагітних та молодих матусь з візочками. Хмельничани хвилюються, що їм доведеться йти до своєї квартири сходами.