Серіал «Свати» офіційно заборонили показувати на українському телебаченні

Ви є тут

Инна Хананова

Популярний серіал «Свати» заборонили показувати в Україні. Про відповідне рішення розповів голова Держкіно Пилип Іллєнко. Серіал заборонили демонструвати, пояснюючи це тим, що головний актор стрічки потрапив до «чорного списку» СБУ. Про подробиці далі розповість «Хмельницький».

Серіал «Свати», виробництва студії «Квартал 95», часто транслювали по телебаченню. Це був один із найулюбленіших сімейних серіалів, який збирав біля екранів всю родину. Тепер його не будуть показувати на українському телебаченні та у кінотеатрах.

Головний актор кінокартини Федір Добронравов активно підтримує окупацію Криму. Також актор неодноразово робив різні антиукраїнські публічні заяви. Тому СБУ вирішила заборонити в'їзд до України Добронравову. Заборона діятиме протягом трьох років. Тоді також з'явилася інформація про те, що серіал «Свати» можуть заборонити. Згодом на захист серіал виступив керівник студії «Квартал 95» Володимир Зеленський. Він досить бурхливо відреагував на можливу заборону серіалу.

Однак вчора, 29 листопада, стало відомо, що серіал таки заборонили. Прокатне посвідчення серіалу «Свати» в Україні буде анульоване. У Міністерстві культури наголошують, що в Україні заборонені усі фільми, в яких знімається Добронравов. Актора внесли до списку 28 листопада. Також переліку заборонених в Україні артистів значаться ще 113 осіб.

«Свати» - це комедійний серіал студії «Квартал 95», який вийшов на екрани у 2008 році. Наразі вийшло шість його сезонів. Федір Добронравов виконує в ньому роль Івана Будька.

Додамо, що Добронравов - не єдиний актор цього серіалу, якому заборонено в'їзд до України. До цього персонами нон-грата стали Микола Добринін та Людмила Артем'єва.

А сьогодні, 30 листопада, стало відомо, що телеканал «1 + 1» висловив обурення забороною показу серіалу в Україні. Канал заявляє, що йому не зрозуміла заборона показу серіалу українського виробництва і ця ситуація їм нагадує «полювання на відьом».

У соцмережі тривають активні дискусії щодо заборони показу відомого серіалу. Дехто вважає, що це правильно, адже насправді у серіалі немає нічого українського, актори спілкуються на російській мові, користуються рублями, їздять на машинах з російськими номерами тощо. А інші дописувачі вважають, що це - добрий сімейний серіал, який підіймає настрій і тому його заборона є цілковитим абсурдом, оскільки в Україні є набагато важливіші проблеми.