Ви є тут

Підготуйся до зими правильно – збережи здоров’я! Поради лікаря

Инна Хананова

Перехід від осені до зими найбільш сприятливий для хвороб. До прикладу, британські науковці університету  Кінгстона дослідили та виявили, що гранат є найкращим засобом боротьби з інфекціями. Дослідження показали, що він здатен побороти навіть стафілокок.

Ми вирішили запитати у лікаря-терапевта Хмельницької центральної районної лікарні, як вберегти здоров’я  та підготувати організм до настання зими

Віктор Туркот радить :

"До осінньо-зимовго періоду людина повинна готувати себе круглий рік. З літа думати про те, що настане зима. Тому треба загартовуватись, а саме починати ранок вмиванням прохолодною водою, приймати контрастний душ, більше бувати на свіжому повітрі, займатись фізичною працею, не забувати про зарядку".

В осінньо-зимовий період на людину чатує багато хвороб. Аби протистояти їм, окрім загартовування, потрібно вживати більше вітамінів, зокрема вітаміну С, який підвищує імунітет. Також імунітет підвищується при довгоякісному глибокому сні. Під час сну виділяються гормони, що сприяють захисній функції людини. Тому потрібно спати найменше – 8  годин на день. Якщо людина не спить нормально 5-6 днів є великий ризик, що вона захворіє. Перед сном бажано мати вечірню прогулянку, якщо це не можливо, провітрити кімнату, спати при відкритій кватирці. Корисно перед сном, прийняти контрастний душ, чи помити ноги холодною водою.

Звичайно ж, потрібно тепло одягатися, ноги повинні завжди бути в теплі. Лиш промерзли десь в ноги – вже захворіли.

Хто є в зоні ризику в осінньо-зимовий період?

Усі люди, в яких є хронічні хвороби вже є в зоні ризику, адже під час грипів,гостро-респіраторних захворювань, хронічні  загострюються. Через понижений імунітет у людей, які мають хронічні захворювання, вони є більш схильними до вірусів та ін. Підготувати себе до зими особливо потрібно людям з хворобами верхніх дихальних шляхів, нирок. До групи людей,  яким варто звернути увагу на своє здоров’я в цей період також можна віднести дітей та людей старшого віку.

Які профілактичні методи найкращі?

Найкраща профілактика від гостро-вірусних інфекцій та грипу – це щеплення. Його треба робити мінімум за два тижні до очікуваного масового захворювання. Перед вакцинацією потрібно пройти медогляд за місцем проживання. Навіть якщо людина, яка зробила щеплення захворіє, то перенесе хворобу набагато легше. Приклад з власного життя. Коли я служив в армії, одній роті не вистачило вакцини і невакциновані солдати перенесли захворювання грипу набагато важче.

Знову ж таки вітамін С, якого найбільше у цитрусових. Якщо у вас ОРЗ  чи болить горло, треба створити кисле середовище, деякі люди полощуть содою, цього робити не варто. Можна пожувати лимон з цукром чи з медом . З таких продуктів, що є в кожного вдома, знайомі нам цибуля та часник. Їх не обов’язково їсти, можна просто понюхати, глибоко вдихнути і це теж дасть певний профілактичний ефект.

Ми вирішили поцікавитись, як готують себе до зими Хмельничани:

"Готуюсь ще з літа : ходжу босоніж по траві запасаюсь вітамінами – їм зелену цибулю овочі та ягоди. Восени роблю аджику з часником, яку ми потім їмо. Ще обмиваю ноги холодною водою", – Надія Іванівна (економіст).

"Що стосується приготувань до зими, то це кремчики для рук, мої вірні друзі, і бальзам для губ", – Аліна (студентка).

"Намагаюсь поповнювати організм вітамінами з сезонних фруктів та овочів. Роблю салат з тертих яблук, моркви та капусти, чи просто з капусти з цибулею. Також корисними є цвітна капуста та броколі", – Фросина Мартинівна (пенсіонерка).

"Я особисто, до зими по-особливому не готуюсь. Вважаю, що до холодів потрібно бути готовим завжди : укріплювати імунітет, займатись спортом, тепло одягатись і мати поруч кохану людину, яка зігріє, адже кохання зігріває в найлютіші морози", – Іван (перекладач).

"Утепляюсь та впадаю в сплячку. Жартую, звичайно, але окрім того, що змінюю одяг, то нічого не роблю, хіба що, їм сезонні фрукти, люблю грейпфрут, а він підіймає імунітет", – Юрій (науковець).

Автор - Ірина Заспа.