У Хмельницькому відзначили Міжнародний день передчасно народженої дитини

Ви є тут

Инна Хананова

У п'ятницю, 17 листопада, в усьому світі відзначали Міжнародний день передчасно народженої дитини. У Хмельницькому заходи для малюків, що поспішали з’явитися на світ, втретє організували працівники обласного перинатального центру.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», цього разу своєрідне свято відбулося в одному з дитячих розважальних центрів міста. За словами лікарів та медсестер, таким чином вони прагнуть подарувати і діткам, і їхнім матусям позитивні емоції та гарний настрій. Батьки можуть тут спілкуватися, ділитися своїми проблемами та отримати підтримку.

Найменшою дівчинкою, яка з'явилася на світ в обласному перинатальному центрі, є Марійка. Вона народилася на 30 тижні вагітності. Її вага становила лише 500 грам. Мама дівчинки розповідає, що той період досі важко згадувати. Однак усі труднощі за підтримки рідних, лікарів та небайдужих людей вдалося подолати. Сьогодні Марійці 1,5 роки і вона не відстає у розвитку від звичайних діток.

У середньому на рік в обласному перинатальному центрі піклуються про 300 передачасно народжених діток. Велику роль у догляді відіграє сучасне обладнання та кваліфікований персонал. Лікарі та медсестри підтримують родини морально та надихають власними життєвими історіями.

Міжнародний день передчасно народжених дітей відзначають в усьому світі з 2008 року. Його затвердили з ініціативи Європейського фонду турботи про новонароджених пацієнтів. Кожного року близько 15 мільйонів дітей народжуються передчасно, тобто кожне десяте немовля. У багатьох новонароджених діток можуть розвинутися вади слуху. Тому дуже важливо вчасно діагносувати порушення слуху. Для цього потрібне спеціальне медичне обладнання та системи ранньої діагностики слуху. Недоношеність є однією з головних причин дитячої смертності у світі. Минулого року Міжнародний день передчасно народженої дитини відзначили у понад 200 країн світу. У багатьох із них відбулися масштабні акції та різноманітні заходи.