Ви є тут

«Вся правда про щеплення»: у Хмельницькому розглянули питання вакцинації дітей

оновлено
Инна Хананова

У суботу, 18 листопада, об 11:30, в актовій залі Хмельницької міської дитячої поліклініки, яка розташована на вулиці С. Разіна, 1, відбувся форум «Вся правда про щеплення».

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, захід організовують громадська організація «Щасливе материнство», Хмельницька міська рада, Управління охорони здоров'я міської ради та Хмельницька міська дитяча лікарня.

Батьки, сімейні лікарі, педіатри та просто небайдужі хмельничани можуть відвідати форум та дізнатися багато корисної інформації. Зокрема, під час заходу буде озвучено джерела отримання правдивої інформації про щеплення. Також буде розглянуто сучасних виробників вакцин та головні ризики вакцинації. На форумі розглянуть рівень вакцинації в Україні та правила закупівлі вакцин. Крім того, буде спростовано популярні міфи і стереотипи про вакцинацію. Усі бажаючі зможуть задати питання компетентним лікарям.

Фахову інформацію щодо вказаної теми нададуть: доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П.Л. Шупика, радник МОЗ з питань інфекційних хвороб, лікар-імунолог Федір Лапій, головний педіатр м. Хмельницького Ірина Кондратюк, лікар онкогінеколог Ірина Попович.

Усі, хто прагне відвідати форум, обов'язково повинні зареєструватися. Для цього слід заповнити анкету. Вхід вільний. Довідки за телефоном: 707-103.

Історія вакцинації бере свій початок дуже давно. У 1796 р. англійський аптекар і хірург Дженнер завдяки дослідженням довів можливість відносно безпечних профілактичних щеплень. У 1881 році видатний французький мікробіолог та хімік Луї Пастер створив щеплення проти сибірської виразки, а через чотири роки – проти сказу. Згодом були винайдені вакцини від різноманітних важких інфекцій, які колись призводили до смерті людини. А вже у 2012 році започаткували Десятиліття вакцин. Тоді було введено у дію Глобальний план дій щодо щеплень у світі. Згодом цей документ схвалили на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я. 

Саме тому проведення просвітницької роботи серед населення щодо важливості вчасної вакцинації є дуже важливим.

Відповідно до календаря профілактичних щеплень, в Україні вакцинують дітей від 10 інфекційних захворювань. Саме імунізація є головним профілактичним заходом. Однак деякі батьки досить обачливо ставляться до питання вакцинації їхньої дитини. Для привернення уваги громадськості до імунізації, у суботу, 18 листопада, у дитячій поліклініці відбувся тематичний семінар, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто».

Необхідні медикаменти для проведення вакцинації від 10 інфекційних захворювань купують за кошти з держбюджету. Доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти Федір Лапій зазначає, що вакцини якісні та є у дсотатній кількості. За його словами, Україна - у пріоритеті щодо поставок вакцин проти поліомієліту. Наразі є проблема із закупівлею вакцини від сказу.

За даними ВООЗ, вакцини щороку рятують життя білизько 3 мільйонів дітей. Тому у Хмельницькому провели форум, під час якого обговорили питання вакцинації. На зустріч прийшли лікарі та батьки. Фахівці наголошують, що багато батьків негативно ставляться до вакцинації і сприймають це як небезпечний метод втручання в організм дитини. Тому педіатри повинні проводити роз'яснювальну роботу серед населення щодо цього питання. Адже батьки дуже чатсо вакцинують дітей лише від кількох, на їхню думку, найбільш небезпечних хвороб - туберкульозу, кору, краснухи та паротиту.

Може бути цікаво: 
Вулиці, що згадуються: