«Знайти образи»: у Хмельницькому покажуть документальний фільм про життя Бруно Шульца

Ви є тут

Инна Хананова

У неділю, 19 листопада, у Хмельницькому, в рамках масштабного проекту відбудеться показ документального фільму «Знайти образи». Подія присвячена 75 роковинам убивства відомого польського художника та письменника українського і єврейського походження Бруно Шульца. Фільм демонструватимуть мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Як повідомляє «Хмельницький», на початку Другої світової війни Бруно Шульц став жертвою терору під час німецької та радянської окупації Дрогобича протягом 1941-1942 років. Художник прожив досить важке життя. Його змушували малювати портрет Йосифа Сталіна й полотно «Звільнення народу Західної України». У своїх роботах Шульц використовував жовто-блакитні фарби. Згодом за це його заарештували. Під час німецької окупації Бруно розфарбував дитячу кімнату і перетворив її у казковий простір. Замовником цієї роботи був офіцер СС Фелікс Ландау. Але цей, на перший погляд, порятунок, виявився лише тимчасовим для художника. 19 листопада 1942 року Шульца застрелили в єврейському гетто Дрогобича. 

Активні повоєнні пошуки не принесли бажаних результатів і стінописи вважали зниклими. Однак у 2001 році їх раптово побачив автор документальних фільмів Беньямін Ґайслер. Згодом представники єрусалимського Музею пам’яті Голокосту Яд Вашем вилучили фрагменти стінописів. Це стало причиною міжнародного конфлікту. 

Режисером фільму «Знайти образи» став німецький режисер документальних фільмів Беньямін Ґайслер. Кінокартина триватиме 106 хвилин. У 2012 році з нагоди 70-ї річниці смерті Бруно Шульца він здійснив мультимедійну реконструкцію розписаної за мотивами казок кімнати. Інсталяцію було показано на кількох виставках у Німеччині.

Стрічка розповідає про пошуки, відкриття і раптове зникнення Шульцових образів. Тут ми можемо побачити окремі деталі його робіт. Глядач зможе простежити за заплутаною історією розповідей очевидців про життя та смерть Бруно Шульца.

Отже, показ фільму «Знайти образи» відбудеться у неділю, 19 листопада, о 18:00, в книгарні «Є», яка розташована за адресою: вулиця Проскурівська, 2. Вхід вільний. Показ документального фільму відбудеться в рамках масштабного проекту, під час якого кінокартину побачать мешканці 100 міст в усьому світі.

Дивіться у "Великому довіднику": 
Вулиці, що згадуються: