«Електротранс» відмовився від купівлі тролейбусів білоруського виробництва

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

Тролейбусний парк КП «Електротранс» поповниться транспортними засобами білоруського виробництва. Сім нових тролейбусів планують придбати за 34,2 мільйони гривень.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на видання «ВСІМ», гроші з міського бюджету на закупівлю тролейбусів для «Електротрансу» виділили ще в липні 2017 року. У жовтні комунальне підприємство провело тендер. Згодом було визначено переможця аукціону - луцьке ТОВ «БКМ-Україна». Офіційний дилер білоруського виробника електротраснпорту «Белкоммунмаш». Його пропозиція становила сім тролейбусів за 34,2 мільйони гривень.

Перед підписанням договору на поставку нового транспорту директор КП «Електротранс» Віктор Паламарчук вирішив перевірити підприємство перед тим, як підписувати з ним договір. За його словами, на «БКМ-Україна» не було жодного тролейбуса. Також у керівника «Електротрансу» виникли хвилювання з приводу того, що статутний капітал у цього товариства становить лише 10 тисяч гривень. 

«Дати сьогодні 10 мільйонів авансу, а завтра шукати те товариство? Теж є насторога. Ще одна дуже серйозна річ. Вони коли йшли на конкурс, то вказали, що в них 26 посадочних місць. Потім різко дали, що в них 30 посадочних місць. При цьому не дали формулу розрахунку загальної кількості пасажирів. Вона повинна бути не менше, як 100. Вони можуть оскаржити рішення про відхилення пропозиції в антимонопольному комітеті. У випадку, якщо товариство цього не зробить чи комітет не задовольнить скарги, то договір автоматично заключать із «Богдан Моторс» - коментував у жовтні Віктор Паламарчук.

Однак керівництво ТОВ «БКМ-Україна» скористалося своїм правом на оскарження і звернулося в Антимонопольний комітет. Після перегляду цього питання «Електротранс» зобов'язали скасувати попереднє рішення, відповідно до яякого поставити сім тролейбусів мав «Богдан Моторс».

КП «Електротранс» вже виконав усі вимоги Антимонопольного комітету. Тендерний комітет підприємства уже розмістив на сервісі «Prozorro» намір про укладення договору із «БКМ-Україна». Його повинні підписати у період з 23 листопада до 2 грудня. Відповідно сім нових тролейбусів повинні прибути до Хмельницького до завершення цього року. Однак поки не відомо, коли ними зможуть почати користуватися хмельничани.

Нагадаємо, що на початку цього року хмельничанам представили сім нових тролейбусів та один капітально відремонтований. Нові транспортні засоби пофарбовані у синій та білий кольори. Вони пристосовані для користування пасажирів з обмеженими фізичними можливостями. Крім того, «Богдани» обладнані зручними сидіннями, сучасними інформаційними моніторами, відеореєстраторами та навігаторами для водіїв. А в салоні оновленого транспорту встановили зручні сидіння та поручні. На його ремонт витратили 800 тисяч гривень. 

У листопаді була інформація про те, що «Електротранс» має намір придбати сім тролейбусів білоруського виробництва. Однак недавно стало відомо, що комунальне підприємство змінило своє рішення. Що стало для цього причиною, розповість далі «Хмельницький».

Тендерний комітет КП «Електротранс» відхилив пропозицію переможця тендеру «БКМ-Україна» з Луцька, який мав поставити 7 тролейбусів білоруського виробництва. Це рішення в «Електротрансі» пояснили тим, що компанія, яка виграла тендер, вирішила відтермінувати поставку транспортних засобів на початок 2018 року. Однак комунальне підприємство виступило проти такої пропозиції, адже кошти на придбання тролейбусів були виділені лише на 2017 рік. Тому таке рішення є недопустимим.

З'ясувалося, що тендерний комітет визначив іншого переможця. Ним стало дочірнє підприємство «Автоскладальний завод № 1 «Акціонерного товариства «Автомобільна компанія «Богдан Моторс», яке запропонувало ціну на 6 тисяч більшу, ніж «БКМ-Україна».