На Хмельниччині судитимуть заступника ОТГ, яка отримала 1500 доларів хабара за оформлення інвалідності

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

Заступник голови об’єднаної територіальної громади вимагала та отримала 1,5 тисячі доларів від мешканки Хмельницького району. Жінці загрожує до восьми років ув'язнення.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області, з'ясувалося, що заступник голови об’єднаної територіальної громади пообіцяла жительці Хмельницького району, що швидко та без зайвих проблем владнає усі питання з оформленням групи інвалідності. Жінка запевнила громадянку, що вплине на медико-соціальну експертну комісію для встановлення групи інвалідності безстроково. Також заступниця голови ОТГ обіцяла, що сприятиме у виготовленні необхідних медичних документів. За цю послугу вона вимагала грошову винагороду у розмірі 1,5 тисячі доларів.

Але використати бажані гроші на свої потреби затупнику ОТГ все ж таки не вдалося. 15 листопада, в порядку ст. 208 правоохоронці затримали жінку під час незаконного отримання частини хабара, а саме 1200 доларів від мешканки Хмельницького району. Ще 300 доларів вона отримала трохи раніше. Усі гроші вилучили та направили на експертизу.

За цим фактом слідчі управління ГУ Національної поліції в області відповідно до за ч.2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України відкрили кримінальне провадження та розпочали досудове розслідування. Наразі слідчі продовжують збирати усю необхідну кількість речових доказів, проводити експертизи та встановлювати подробиці справи. Незабаром затриманій оголосять про підозру у скоєнні даного правопорушення. Також буде з'ясовано, яку саме міру запобіжного заходу їй призначать. Заступнику ОТГ загрожує ув'язнення терміном від трьох до  восьми років. Крім того, в жінки можуть конфіскувати майно. Згодом справу передадуть до суду. Після детального розгляду усіх подробиць справи суд призначить покарання заступнику голови об’єднаної територіальної громади.

Стало відомо, що розслідування у справі щодо одержання хабара заступником ОТГ завершилось. Жінку будуть судити, повідомляє «Хмельницький».

У листопаді минулого року правоохоронці затримали жінку під час отримання 1200 доларів хабара. Ще 300 доларів вона отримала раніше. За ці гроші вона обіцяла вплинути на медико-соціальну експертну комісію для встановлення групи інвалідності.

Слідчі зібрали усю необхідну кількість доказів у вчиненні вказаною особою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 «Одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави» Кримінального кодексу України. 

Начальник відділу прокуратури Хмельницької області Сергій Наконечний розповів, що обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні вже направили для розгляду до суду. Якщо провину чиновниці доведуть, то їй буде загрожувати штраф в розмірі від 12 750 до 25 500 гривень або позбавлення волі від 2 до 5 років.