Ви є тут

На Хмельниччині судитимуть заступника ОТГ, яка отримала 1500 доларів хабара за оформлення інвалідності

оновлено
Инна Хананова

Заступник голови об’єднаної територіальної громади вимагала та отримала 1,5 тисячі доларів від мешканки Хмельницького району. Жінці загрожує до восьми років ув'язнення.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області, з'ясувалося, що заступник голови об’єднаної територіальної громади пообіцяла жительці Хмельницького району, що швидко та без зайвих проблем владнає усі питання з оформленням групи інвалідності. Жінка запевнила громадянку, що вплине на медико-соціальну експертну комісію для встановлення групи інвалідності безстроково. Також заступниця голови ОТГ обіцяла, що сприятиме у виготовленні необхідних медичних документів. За цю послугу вона вимагала грошову винагороду у розмірі 1,5 тисячі доларів.

Але використати бажані гроші на свої потреби затупнику ОТГ все ж таки не вдалося. 15 листопада, в порядку ст. 208 правоохоронці затримали жінку під час незаконного отримання частини хабара, а саме 1200 доларів від мешканки Хмельницького району. Ще 300 доларів вона отримала трохи раніше. Усі гроші вилучили та направили на експертизу.

За цим фактом слідчі управління ГУ Національної поліції в області відповідно до за ч.2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України відкрили кримінальне провадження та розпочали досудове розслідування. Наразі слідчі продовжують збирати усю необхідну кількість речових доказів, проводити експертизи та встановлювати подробиці справи. Незабаром затриманій оголосять про підозру у скоєнні даного правопорушення. Також буде з'ясовано, яку саме міру запобіжного заходу їй призначать. Заступнику ОТГ загрожує ув'язнення терміном від трьох до  восьми років. Крім того, в жінки можуть конфіскувати майно. Згодом справу передадуть до суду. Після детального розгляду усіх подробиць справи суд призначить покарання заступнику голови об’єднаної територіальної громади.

Стало відомо, що розслідування у справі щодо одержання хабара заступником ОТГ завершилось. Жінку будуть судити, повідомляє «Хмельницький».

У листопаді минулого року правоохоронці затримали жінку під час отримання 1200 доларів хабара. Ще 300 доларів вона отримала раніше. За ці гроші вона обіцяла вплинути на медико-соціальну експертну комісію для встановлення групи інвалідності.

Слідчі зібрали усю необхідну кількість доказів у вчиненні вказаною особою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 «Одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави» Кримінального кодексу України. 

Начальник відділу прокуратури Хмельницької області Сергій Наконечний розповів, що обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні вже направили для розгляду до суду. Якщо провину чиновниці доведуть, то їй буде загрожувати штраф в розмірі від 12 750 до 25 500 гривень або позбавлення волі від 2 до 5 років.