Ви є тут

У Хмельницькому відкрили виставку творів Людмили та Миколи Мазурів

оновлено
Инна Хананова

Фото - Хмельницька міська рада

Фото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська рада

У Хмельницькому відбулося відкриття виставки творів Людмили та Миколи Мазурів. Захід присвячений 70-річчю з дня народження авторів. На виставці буде представлено живопис та графіку, твори у різних стилях та різних періодів, кілька з яких раніше не експонувались. 

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, виставка творів подружжя митців буде проходити у виставковій залі Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Саме тут колись Людмила та Микола Мазури викладали та втілювали свої перші творчі експерименти.

Людмила Мазур народилася 3 листопада 1947 року у с. Сальниця Уланівського району Вінницької області. Вона є засновницею станкового паперовитинання та лауреатом республіканської премії ім. братів Тарасевичів. Велика колекція творів Людмили знаходиться у Хмельницькому обласному художньому музеї. 

Її чоловік, Микола Мазур, народився 2 січня 1948 року у Краснодарському краю, Росія. У 1968 році закінчив Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова. Далі почав викладати у Хмельницькій дитячій художній школі. А в 1973 році став директором цього закладу. У 1996 році отримав звання Заслуженого художника України. У 2009 році став Народним художником України. Згодом Микола став доцентом кафедри дизайну Хмельницького національного університету, а потім - керівником навчально-творчої майстерні ХНУ. Твори митця зберігаються в багатьох музеях та в приватних колекціях. У жовтні 2015 року Миколи Мазура не стало. Протягом тривалого часу він важко хворів. Медикам, на жаль, не вдалося врятувати життя відомого скульптора.

У Хмельницькому Микола Мазур був дуже відомим. Його знали як Почесного громадянина міста, монументаліста, скульптора, живописця-станковіста, графіка та педагога. У кінотеатрі «Планета» знаходиться популярна робота митця залізний «Веселий потяг». У парку імені Чекмана всі знають дитяче містечко. А на Майдані Незалежності встановлена скульптура «Віра. Надія. Любов». Також Микола Мазур є автором пам’ятника жертвам репресій комуністичного режиму «Ангел Скорботи». Його спорудили на вулиці Проскурівській, 61, ще у 1988 році. Щороку біля цього пам'ятного знаку хмельничани вшановують вічну пам'ять жертв голодоморів.

Відкриття виставки творів родини Мазурів відбулося у п'ятницю, 17 листопада, о 16:00, у виставковій залі Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, яка розташована на вулиці Проскурівській, 65. Відвідати виставку може кожен бажаючий до 10 грудня, повідомляє «Хмельницький».

На відкриття виставки прийшли близькі друзі, учні та колеги митців. Організатори виставки представили добірку цікавих інтерв’ю та сюжетів із митцями. Тому усі відвідувачі мали нагоду почути та побачити Миколу Івановича та Людмилу Олександрівни з екрана телевізора.

Пам'ять про митців залишиться назавжди у серцях небайдужих людей. Їх роботи стали окрасою міських парків, скверів, Майдану Незалежності, кінотеатру «Планета», а також мистецьких музеїв України.

Вулиці, що згадуються: