Ви є тут

Хмельницькі школи та садочки планують утеплити за грантові кошти

Инна Хананова

У наступному році у трьох школах міста планують оновити спортивні зали, ще у трьох збудують спортивні майданчики зі штучним покриттям. Це - головні плани Департаменту освіти і науки на наступний навчальний рік. На втілення усіх ідей та для проведення поточних ремонтів потрібно 40 мільйонів гривень.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», для того, щоб діти навчалися у теплі та з комфортом, ще понад 10 років тому батьки за власні кошти почали замінювати школах старі дерев'яні вікна на металопластикові. Протягом останніх двох років частково термомодернізацію навчальних закладів фінансують з міського бюджету.

Департамент освіти і науки планує утеплити школи та садочки за грантові кошти. Роман Миколаїв зазначає, що недавно департамент взяв участь в одній з європейських грантових програм. Проект передбачає термомодернізацію закладів освіти та медицини. Хмельницький проект уже у фіналі. Наразі тривають переговори із грантодавцями. У департаменті освіти і науки переконують, якщо все вдасться, то через п'ять років у школах міста повністю замінять вікна. Це зроблять не лише у класах, а й у коридорах, спортивних залах та їдальнях.

Нагадаємо, що цього року заходи з енергомодернізації провели в дитячих садочках та школах. Зокрема, в ДЮСШ №3 утеплили фасад та поставили нові вікна. У спортивних закладах також замінили старі вікна на енергоефективні. В дитячій музичній школі №2 утеплили фасад будівлі. Також вдалося замінити понад 600 вікон в навчальних закладах. Повністю утеплили 10 дитячих садочків. Зараз продовжують облаштовувати індивідуальні теплові пункти в 4 дитячих садочках. Також в початкових класах усіх шкіл замінили старі лампи. Варто додати, що наразі триває втілення співфінансування термомодернізації 4 навчальних закладів.

Незабаром з'являться сучасні спортивні майданчики зі штучним покриттям на території дитячих садочків №11 та 33. А вихованці ДНЗ №21 зможуть гратися на повністю оновленій дворовій території зі зручними альтанками. Аналогічні зони для ігор планують обладнати у наступному році ще в 5 садочках.