У новому Центрі енергоефективності відбувся перший практичний семінар щодо заощадження тепла та води

Ви є тут

Инна Хананова

У Хмельницькому відбувся практичний семінар, присвячений енергоефективності.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланянм на МТРК «Місто», недавно, під час проведення Днів Сталої Енергії, у Хмельницькому відкрили Центр енергоефективності. Подібні центри вже успішно функціонують в інших містах України. Тепер хмельничани зможуть отримати необхідну допомогу від фахівців, дізнатися, як заощаджувати електроенергію. Також спеціалісти Центру будуть пояснювати громадянам, як утеплити будинок, яку систему вентиляції обрати, як створити ОСББ чи отримати кредит у банку для проведення енергозберігаючих заходів, як обрати енергоощадне освітлення тощо. В Центрі презентовані найкращі зразки енергоощадного обладнання для того, щоб показати приклад хмельничанам, як усе це можна втілити у власному будинку. Загалом робота Центру орієнтована на голів ОСББ та мешканців приватних або багатоквартирних будинків. Створення цього закладу має на меті покращення енергоефективності у всіх сферах міста. 

Минулого тижня, у Центрі Енергоефективності, який знаходиться на вулиці Кам’янецькій, 54, відбувся перший практичний семінар з енергоефективності. Захід присвячений висвітленню теми заощадження тепла, води та правильного використання сміття. Семінар провели представники іноземної делегації для голів ОСББ, керівників комунальних підприємств та посадовців.

Старі вікна та неутеплений фасад будинку є головними причинами втрати тепла. Однак навіть у тих помешканнях, де вжиті практично всі заходи з енергоефективності, тепло частково втрачається через регулярне провітрювання приміщення, адже свіже повітря є запорукою здоров'я.

У Швеції знайшли вихід з цієї ситуації. У кожному будинку встановили централізовані вентиляційні рекуператорні системи. У Хмельницькому ж такі системи наразі функціонують у Центрі енергоефективності. Це обладнання дозволяє отримувати свіже повітря з вулиці, не відкриваючи вікна. Завдяки цьому можна заощаджувати тепло.

Шведським досвідом енергоефективності, якому вже 50 років, поділилися з хмельничанами представники іноземної делегації під час першого практичного семінару. Крім ефективності вентиляційних рекуператорних систем, під час заходу обговорювали також засоби та методи економії прісної води, теплові насоси та управління твердими побутовими відходами.

Вулиці, що згадуються: