У Хмельницькому відкриють 6 нових сімейних амбулаторій

Ви є тут

Инна Хананова

Недавно у Хмельницькому міському протитуберкульозному диспансері відбулася колегія управління охорони здоров’я міської ради, присвячена підсумкам роботи галузі медицини за 9 місяців цього року.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, під час засідання було розглянуто основні результати роботи галузі медицини.

В усіх міських поліклініках та двох центрах первинної медико-санітарної допомоги запровадили онлайн запис пацієнтів на прийом до лікаря. Місцевим мешканцям не доведеться витрачати час на довгі черги до реєстратури, щоб записатися до лікаря. Тепер для цього потрібен лише доступ до інтернету та комп'ютер. Також функціонують посімейні журнали дільничних лікарів в електронному вигляді. В амбулаторних закладах міста впроваджують програму «Поліклініка без черг». Її суть полягає в тому, що пацієнти зможуть записуватися на прийом до лікаря первинної ланки за допомогою телефону або інтернету.

У рамках реформування галузі охорони здоров'я у Хмельницькому минулого року розмежували первинний та вторинний рівень медичної допомоги. Дільничні терапевти та педіатри приймають громадян у сімейних амбулаторіях. Зараз їх в місті налічується 23. Однак більшість з них поки працюють на базі поліклінік. Зараз тривають ремонтні роботи ще в шістьох амбулаторіях. Їх планують відкрити до кінця цього року. Крім цього, для центрів ПМСД придбали комп’ютерну техніку на суму 400 тисяч гривень. Нагадаємо, що у вересні, у мікрорайоні Ружична, відкрили нову сімейну амбулаторію. Тут знаходяться маніпуляційна, кабінет щеплень та кімната для денного стаціонару.

Цього року з міського бюджету було виділено майже 20 мільйонів гривень на придбання необхідного обладнання, проведення капітальних ремонтів приміщень та благоустрою прилеглих територій. Також 30 мільйонів гривень виділили на закупівлю необхідних медикаментів та лікарських засобів. Понад 6 мільйонів гривень отримали амбулаторні заклади. За ці кошти придбали ліки для пільгових категорій населення у разі їх амбулаторного лікування. 

Може бути цікаво: