Хмельничани зможуть онлайн слідкувати за рухом автобусів та маршруток

Ви є тут

Инна Хананова

В міській раді обрали фірму, в якої перевізники придбають GPS-навігатори.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на видання «ВСІМ», нагадаємо, що у вересні затвердили нову транспортну мережу, яка почне діяти з 2018 року. Відповідно до нових правил користування автобусами кожен транспортний засіб буде обладнаний GPS-навігаторами. Завдяки цьому можна буде стежити за рухом маршруток та автобусів онлайн. Усі перевізники повинні до кінця року придбати GPS-навігатори. 

В міській раді вже провели конкурс та обрали фірму, в якої планують придбати усе необхідне обладнання. Переможцем стало житомирське ТОВ «Дозор Україна». Ця компанія створить єдиний диспетчерський центр при управлінні транспорту. Ця фірма обслуговує транспорт у десятьох містах України.

Хмельничани матимуть можливість слідкувати за автобусами і маршрутками онлайн. Для перегляду роботи GPS-моніторингу потрібно буде завантажити мобільний додаток «Dozor City». Якщо перевізники не будуть дотримуватися графіку руху, то їх штрафуватимуть.

Заступник міського голови Андрій Бондаренко розповів, що один GPS-навігатор коштує 2744 гривні. За обслуговування потрібно буде платити по 120 гривень на місяць. Для тих, хто має вже GPS-навігатори, «Дозор Україна» зможе їх перепрошити.  

Житомирська фірма облаштує у Хмельницькому 5 «розумних» зупинок. На них буде встановлено електронне табло з графіком руху, можливість підзарядити телефон. Для хмельничан на зупинках буде доступний безкоштовний Wi-Fi. Кожен зможе скористуватися інтернетом, прочитати новини, поспілкуватися у соцмережах, довідатись про погоду тощо.  Крім того, у Хмельницькому встановлять 10 електронних табло, на яких буде вказуватися про прибуття найближчого транспорту.

Отже, з 1 січня 2018 року на маршрути виїдуть транспортні засоби, оснащені GPS-навігаторами. Якщо автобуси і маршрутки будуть запізнюватися, то система фіксуватиме такі порушення. За порушення перевізників будуть штрафувати або навіть зможуть розірвати договір.