Опалення в будинках хмельничан може з'явитися наприкінці жовтня або на початку листопада

Ви є тут

Инна Хананова

Опалення в будинках хмельничан може з'явитися наприкінці жовтня або на початку листопада.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на видання «ВСІМ», нагадаємо, що частково опалювальний сезон у Хмельницькому розпочався минулого тижня. У понеділок, 2 жовтня, у зв'язку зі зниженням середньодобової температури повітря, з'явилось опалення у дитячих садочках, лікарнях, де пацієнти знаходяться на стаціонарному лікуванні, а також в міському перинатальному центрі та міській лікарні. У соцмережі хмельничани скаржились на те, що дітям у школах також холодно і в цих навчальних закладах необхідно вмикнути опалення. Тому начальник департаменту освіти і науки Роман Миколаїв звернувся з цим питанням до міського голови Олександра Симчишина. А вже у середу, 4 жовтня, поступово почали подавати опалення у школи.

Хмельничани все частіше починають вдягатися у теплий одяг. На вулиці стає досить прохолодно та вітряно. З початку жовтня температура повітря вдень сягає позначки +10-12 градусів. Однак цього не достатньо для того, щоб подати тепло у будинки місцевих мешканців. Відповідно до затверджених норм, опалювальний сезон розпочинається тоді, коли протягом трьох діб середньодобова температура повітря не перевищує восьми градусів тепла.

Заступник міського голови Хмельницького Анатолій Нестерук розповів, що наразі до міської ради не надходило масових звернень від хмельничан з проханням подати тепло.

«Сезон може розпочатися пізніше. Будемо дивитися по погоді. Ми готові давно включити. Але є правила. Поки що не будемо включати. Прогнозують потепління. Поки масових звернень від хмельничан з проханням включити опалення ми не отримували. Тому чекатимемо похолодання», - розповів Анатолій Нестерук.

На наступному тижні синоптики прогнозують суттєве підвищення температури повітря. Вдень варто очікувати від 17 до 19 градусів вище нуля. Погода має бути сонячною та без опадів. Відповідно до прогнозів синоптиків, похолодання слід очікувати в останні кілька днів жовтня. Тоді температура повітря не перевищуватиме трьох градусів тепла вдень. За таких умов опалювальний сезон може розпочатися 30-31 жовтня або ж 1 листопада.