У Хмельницькому встановлять інформаційні біг-борди, які нагадуватимуть про небезпеку спалювання сухого листя

Ви є тут

Инна Хананова

За спалення листя - штраф та проблеми зі здоров’ям. Про це незабаром у Хмельницькому будуть нагадувати біг-борди. Їх розташують на вулицях Прибузькій, Кам’янецькій та в парку ім. Чекмана.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», комунальники прибирають вулиці міста від листя за допомогою віників та лопат. Також для цього використовують вантажівки і трактори. Спочатку листя збирають в одну купу, а потім завантажують до спеціального автомобіля. Після цього його відвозять на сміттєзвалище.

Більшість хмельничан підтримують думку, що листя не потрібно спалювати, адже це шкідливо для здоров'я. Місцеві мешканці радять просто закопувати листя.

Екологи неодноразово наголошують на тому, що спалювати листя в жодному разі не можна, оскільки це негативно впливає на стан здоров'я людини. Спалювання листя та сухої рослинності призводить до захворювань дихальних шляхів, онкологічних хвороб тощо. При спалюванні сухої трави у повітря виділяються шкідливі речовини, концентрація яких у диму дуже велика. Одна тонна тліючого листя виділяє понад 30 кілограмів оксиду вуглецю, який легко зв’язується з гемоглобіном крові і блокує доставку кисню до тканин організму.

Також законодавством України передбачена адміністративна відповідальність за спалювання сухого листя у вигляді штрафу: на громадян – на суму від 340 до 1360 гривень, на посадових осіб та підприємців – від 850 до 1700 гривень. Однак незважаючи на це багато хмельничан продовжують спалювати суху рослинність. Дехто просто ігнорує або не знає про заборону. А комусь дешевше заплатити штраф, ніж вивезти листя. Тому екологи найчастіше приходять до мешканців приватного сектору, проводять роз'яснювальну роботу та вручають інформаційні листівки. Найбільш проблемним у цьому питанні був мікрорайон Ружична. За словами заступника начальника управління екології та контролю за благоустроєм міста Наталі Фурман, після проведення рейдів у цьому році значно зменшилась кількість випадків спалювання листя порівняно з минулими роками.

Також у Хмельницькому планують наочно продемонструвати шкоду від спалювання листя. Для цього планують встановити інформаційні біг-борди. Незабаром вони з'являться на вулицях Прибузькій, Кам'янецькій та у парку ім. Чекмана.

Вулиці, що згадуються: