У Хмельницькому встановили 250 сучасних світлодіодних світильників

Ви є тут

Инна Хананова

У Хмельницькому триває модернізація мереж зовнішнього освітлення. На оновлення мереж зовнішнього освітлення з міського бюджету виділили понад 1,5 мільйони гривень. Замість старих приладів встановлюють сучасні LED-світильники.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто»нові світильники дозволяють значно заощаджувати електроенергію. Вони у 6 разів менше споживають електроенергії, ніж старі прилади. Крім того, нові світильники володіють екологічними перевагами. На відміну від ртутних люмінесцетних ламп, сучасні не є радіаційними і не потребують спеціальної утилізації. Світильники складаються зі світлодіодів. Корпус приладів виготовлений із алюмінієвого сплаву. Один ліхтар має вагу 11 кілограм. Такий один прилад коштує близько 3 тисяч гривень. Світильники дуже зручні, оскільки не потребують постійного обслуговування і їх не потрібно часто змінювати.

Нові ліхтарі вже функціонують у мікорайонах Книжківці, Ружична, Гречани, Озерна тощо. Загалом працівники «Міськсвітла» встановили 250 нових світильників. Зокрема, цієї осені мешканцям багатоповерхового будинку на вулиці Північній, 113/1, стало безпечніше ввечері повертатися додому. Адже недавно у дворі будинку з'явилося якісне освітлення. Старі ліхтарі зняли працівники комунального підприємства «Міськсвітло». На їх місце встановили сучасні світлодіодні. Нові лампи є енергоощадними та мають 5 років гарантії.

Також сучасні ліхтарі встановили у дворах на вулицях Хотовицького, Зарічанській, Перемоги, Чкалова, Богдана Хмельницького та інших. За словами директора КП «Міськсвітло» Володимира Пекарського, до кінця року заплановано замінити світильники ще у трьох дворах на Львівському шосе.

Крім того, замінюють освітлення і на дорогах. Сучасні світильники встановили на вулиці Кармелюка та на Львівському шосе. До кінця року заплановано замінити старі ліхтарі на Проспекту Миру, на ділянці від Газконтори до автозаправки. Це дозволить покращити видимість на об'їзній дорозі.