Велоквести, екскурсії та форуми: у Хмельницькому пройдуть Дні Сталої Енергії

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

У Хмельницькому проходитимуть Дні Сталої Енергії. Вони триватимуть з 17 по 20 жовтня. На хмельничан чекає багато цікавих та пізнавальних заходів.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, мета заходу полягає в тому, щоб проінформувати хмельничан про необхідність зусиль кожного для подолання енергетичної та екологічної загроз. Також Дні Сталоії Енергії повинні стимулювати людей до заощадження енергетичних ресурсів завдяки втіленню різноманітних заходів з підвищення енергоефективності. До речі, такий захід відбудеться вже втретє у нашому місті.

Під час Днів Сталої Енергії в Хмельницькому запланували багато цікавих подій. Зокрема, студенти зможуть побувати на екскурсіях на підприємствах, які використовують енергозберігаючі технології. Школярі зможуть відвідати екскурсію у Хмельницькому національному університеті та побачити лабораторію відновних джерел енергії. У школах проводитимуть відкриті уроки та уроки-дебати на екологічну тематику. У садочках запланований показ мультфільмів, які присвячені збереженню довкілля. У підліткових клубах міста проведуть години спілкування з енергоефективності та енергозбереження. У бібліотеках буде діяти книжкова виставка, присвячена збереженню енергії.

У четвер, 19 жовтня, у приміщенні Хмельницького університету управління та права, пройде ІІ Форум енергоефективності міста Хмельницького. Також цього дня відбудеться урочисте відкриття Центру енергоефективності, який розташований на вулиці Кам’янецькій, 54. Тут будуть представлені найкращі зразки енергоощадного обладнання. Центр повинен покращити енергоефективність у всіх сферах міста. Також у закладі будуть проходити цікаві семінари. Спеціалісти Центру надаватимуть повну інформацію стосовно модернізації освітлення та теплоощадності. Головна функція установи полягатиме у тому, щоб навчити людей раціонально використовувати ресурси та при цьому економити.

У п'ятницю, 20 жовтня, з 09:00 до 16:00, будуть діяти мобільні пункти прийому використаних батарейок, лампочок, термометрів. Пункти будуть знаходитися біля «Дитячого світу», кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка та у сквері «Вічний вогонь». Також цього дня у приміщенні Хмельницького національного університету, відбудеться Міжнародний Еко-енергетичний форум. У парку ім. Чекмана усі бажаючі школярі зможуть долучитися до велоквесту, який присвячений енергоефективності. Також 20 жовтня, на вулиці Проскурівській, 4/3, будуть діяти інформаційні кіоски «Будь енергоефективним». Тут будуть проводити цікаві конкурси для дітей, розповсюджувати інформаційні матеріали та надавати консультації з енергоефективності. 

Під час проведення Днів Сталої Енергії, з 17 жовтня по 20 жовтня, з 09:00 до 17:00, у Хмельницькому будуть працювати мобільні пункти прийому використаних лампочок, термометрів та батарейок, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

Пункти працюватимуть з 17 по 20 жовтня, з 09:00 до 17:00, за такими адресами:

 • вул. Соборна, 56;
 • вул. Володимирська, 1;
 • вул. Молодіжна, 3;
 • вул. Купріна, 6;
 • вул. Перемоги, 11/1;
 • вул. Панаса Мирного, 31;
 • вул. Інститутська, 6;
 • вул. Майборського, 11;
 • вул. Толстого,1.

У п'ятницю, 20 жовтня, з 10:00 до 17:00, будуть працювати мобільні пункти на таких майданчиках:

 • територія меморіалу «Вічний вогонь»;
 • майданчик біля кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка;
 • майданчик біля «Дитячого світу».

Також існують певні правила прийому небезпечних відходів:

 1. Відходи відпрацьованих ртутних ламп та термометрів, які утворюються в побуті, приймаються у непошкодженому вигляді у паперовій упаковці або загорнуті у папір;
 2. Колбні лампи денного світла, довжиною від 450 до 1500 мм, приймаються у кількості не більше 2 штук від однієї особи.