Спортивні майданчики, пісочниці та комп'ютери: у Хмельницькому обрали переможців конкурсу «Бюджет участі»

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

Хмельничани подали 81 ідею на загальну суму 7,5 мільйонів гривень на проект «Бюджет участі міста Хмельницького на 2017-2019 роки». Цього року на втілення міських ініціатив з бюджету заплановано виділити 2 мільйони гривень.

Як повідомляє «Хмельницький», з 28 серпня розпочався прийом проектів «Бюджет участі міста Хмельницького на 2017-2019 роки». Хмельничани подавали заявки до 26 вересня в електронному вигляді за посиланням: gp.khm.gov.ua.

Завдяки бюджету міських ініціатив кожен хмельничан може вплинути на розвиток міста та зробити його комфортнішим. Платформа «Громадський проект» дозволяє брати участь в конкурсі онлайн, не виходячи з дому. 

Хмельничани подали 81 ідею для покращення життя міста. Проекти стосуються таких пріоритетних напрямках, як: освіта, здоров’я, спорт, культура, охорона довкілля тощо. 

 Назва категорії Кількість (%)
 Житлово-комунальне господарство  5 (6%)
 Культура  5 (6%)
 Охорона навколишнього середовища  0 (0%)
 Освіта   46 (57%)
 Охорона здоров'я   18 (22%)
 Соціальний захист  5 (6%)
 Спорт  2 (2%)

Відповідно до результатів, більшість проектів стосувалися саме освітньої галузі. Хмельничани запропонували 46 ідей щодо покращення цієї сфери. Багато цих ідей стосуються облаштування дитячих та спортивних майданчиків. Семеро авторів пропонують придбати нове та сучасне комп'ютерне обладнання у школи. Також є ідеї щодо ремонту шкільних кабінетів. Крім того, в двох навчальних закладах пропонують встановити камери відеоспостереження.

У напрямку охорони здоров'я місцеві мешканці подали 18 проектів. Багато з них передбачають облаштування міської дитячої лікарні. Також автори пропонують придбати необхідне обладнання для відділень медичного закладу.

Щодо житлово-комунального господарства, то хмельничани подали тільки 5 ідей. Одна з них стосується облаштування скверу на вулиці Зарічанській. А на вулиці Трембовецької хочуть встановити контейнер для вживаного одягу.

У напрямку культури також запропоновано 5 ідей. Зокрема, хмельничани пропонують встановити світлодіодні вивіски на фасадах бібліотек, щоб усі знали, як пройти до закладу. також пропонують облаштувати у бібліотеці-філії №2 сучасний арт-простір, де можна буде проводити цікаві майстер-класи і зустрічі.

У сфері соціального захисту теж подано 5 проектів. Чотири з них передбачають відкриття у місті простору для дозвілля людей похилого віку. Запропоновано для цього виділити приміщення на вулиці Героїв Майдану, 17.

Щодо спортивного напрямку, то тут хмельничани пропонують тільки дві ідеї. Одна з них стосується облаштування простору активного дозвілля у центрі міста. Друга - створення спортивного майданчику для гри в петанк. Цей майданчик також буде спрямований для людей, які пересуваються на візочках.

У напрямку охорони навколишнього середовища немає жодного проекту.

Усі проекти будуть розглядати до 16 жовтня. Потім розпочнеться голосування за проекти, яке триватиме до 25 листопада. А до 27 листопада планують оголосити переможців.

У місті розпочалося голосування за проекти, які подали хмельничани, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

З 27 жовтня стартувало голосування за ідеї, які подали хмельничани на проект «Бюджет участі міста Хмельницького на 2017-2019 роки». Голосування тривало до 25 листопада.

У п'ятницю, 20 жовтня, відбулося засідання Комісії з питань Бюджету участі, на якій було розглянуто громадські проекти та висновки управлінь міської ради, відповідальних за виконання проектів у разі їх реалізації. Комісія обрала для голосування 70 проектів. 

Завдяки платформі «Громадський проект» кожен може проголосувати, не виходячи з дому. Хмельничани можуть скористатися комп’ютером, смартфоном, планшетом або систему BankId. Також можна проголосувати, заповнивши відповідний бланк в Управлінні адміністративних послуг, на вулиці Соборній,16. Під час голосування слід обов'язково пред'явити оригінал паспорту громадянина України (або його сканованої копії - при електронному голосуванні).

Голосувати за проекти можуть громадяни України, яким виповнилось 18 років, зареєстровані на території міста Хмельницького.

Хмельничани обрали проекти, які будуть реалізовувати у 2018 році за кошти з місцевого бюджету, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

Сьогодні, 1 грудня, завершилось голосування за проекти, які були подані на проект «Бюджет участі міста Хмельницького на 2017-2019 роки». Через невідповідність умовам конкурсу було відхилено 12 проектів. До голосування допустили 70. За проекти проголосувало 10930 осіб, які віддали 30787 голосів. Відповідно переможцем став 21 проект на загальну суму 1,96 млн. гривень.

Серед переможців - 20 проектів зі сфери освіти, а один - з житлово-комунального господарства. Освітні ідеї стосуються хмельницьких шкіл та дитячих садочків. Більшість проектів передбачають виділення коштів на облаштування дитячих майданчикі пісочницями, а спортивних - відповідним обладнанням. Також є проекти, які передбачають оновлення комп'ютерів у школах.

Хмельничани підтримали тільки один проект зі сфери житлово-комунального господарства. Він передбачає облаштування безпечної зони відпочинку для дітей та дорослих на вулиці Трембовецької. Також тут хочуть встановити контейнер для вживаного одягу.