Ви є тут

Спортивні майданчики, сквери та арт-простір: хмельничани подали 81 ідею на конкурс «Бюджет участі»

Хмельничани подали 81 ідею на загальну суму 7,5 мільйонів гривень на проект «Бюджет участі міста Хмельницького на 2017-2019 роки». Цього року на втілення міських ініціатив з бюджету заплановано виділити 2 мільйони гривень.

Як повідомляє «Хмельницький», з 28 серпня розпочався прийом проектів «Бюджет участі міста Хмельницького на 2017-2019 роки». Хмельничани подавали заявки до 26 вересня в електронному вигляді за посиланням: gp.khm.gov.ua.

Завдяки бюджету міських ініціатив кожен хмельничан може вплинути на розвиток міста та зробити його комфортнішим. Платформа «Громадський проект» дозволяє брати участь в конкурсі онлайн, не виходячи з дому. 

Хмельничани подали 81 ідею для покращення життя міста. Проекти стосуються таких пріоритетних напрямках, як: освіта, здоров’я, спорт, культура, охорона довкілля тощо. 

 Назва категорії Кількість (%)
 Житлово-комунальне господарство  5 (6%)
 Культура  5 (6%)
 Охорона навколишнього середовища  0 (0%)
 Освіта   46 (57%)
 Охорона здоров'я   18 (22%)
 Соціальний захист  5 (6%)
 Спорт  2 (2%)

Відповідно до результатів, більшість проектів стосувалися саме освітньої галузі. Хмельничани запропонували 46 ідей щодо покращення цієї сфери. Багато цих ідей стосуються облаштування дитячих та спортивних майданчиків. Семеро авторів пропонують придбати нове та сучасне комп'ютерне обладнання у школи. Також є ідеї щодо ремонту шкільних кабінетів. Крім того, в двох навчальних закладах пропонують встановити камери відеоспостереження.

У напрямку охорони здоров'я місцеві мешканці подали 18 проектів. Багато з них передбачають облаштування міської дитячої лікарні. Також автори пропонують придбати необхідне обладнання для відділень медичного закладу.

Щодо житлово-комунального господарства, то хмельничани подали тільки 5 ідей. Одна з них стосується облаштування скверу на вулиці Зарічанській. А на вулиці Трембовецької хочуть встановити контейнер для вживаного одягу.

У напрямку культури також запропоновано 5 ідей. Зокрема, хмельничани пропонують встановити світлодіодні вивіски на фасадах бібліотек, щоб усі знали, як пройти до закладу. також пропонують облаштувати у бібліотеці-філії №2 сучасний арт-простір, де можна буде проводити цікаві майстер-класи і зустрічі.

У сфері соціального захисту теж подано 5 проектів. Чотири з них передбачають відкриття у місті простору для дозвілля людей похилого віку. Запропоновано для цього виділити приміщення на вулиці Героїв Майдану, 17.

Щодо спортивного напрямку, то тут хмельничани пропонують тільки дві ідеї. Одна з них стосується облаштування простору активного дозвілля у центрі міста. Друга - створення спортивного майданчику для гри в петанк. Цей майданчик також буде спрямований для людей, які пересуваються на візочках.

У напрямку охорони навколишнього середовища немає жодного проекту.

Усі проекти будуть розглядати до 16 жовтня. Потім розпочнеться голосування за проекти, яке триватиме до 25 листопада. А до 27 листопада планують оголосити переможців.