Ви є тут

Сучасний мультимедійний простір для навчання та обміну думками: у Хмельницькому почав працювати БібліоХаб

Инна Хананова

Сьогодні, 29 вересня, у центральній міській бібліотеці відкрили БібліоХаб. Це громадський простір, яким безкоштовно зможуть користуватися усі бажаючі хмельничани. Цей проект став переможцем у програмі «Бюджет участі».

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», директор Хмельницької ЦБС Тамара Козицька розповіла, що у сучасній бібліотеці повинен бути такий простір, де люди можуть поспілкуватися та приємно провести час. Це є поширеною практикою усіх європейських країн. Для того, щоб скористуватися БібліоХабом, слід спочатку записатися. Цей простір буде працювати в усі робочі дні бібліотеки.

На місці теперішнього БібліоХабу раніше знаходилось підсобне приміщення. Тепер тут облаштували затишну та сучасну кімнату. За словами Тамари Козицької, тут також є доступний Wi-Fi-зв’язок. До нього встановили пароль – дату народження Тараса Шевченка. Також у БібліоХабі є телевізор. До нього можна підключити ноутбук та провести презентацію або майстер-клас.

Голова громадської організації «Молодь за краще майбутнє» Владислав Гребенюк вважає, що такі громадські простори дуже потрібні, адже вони дозволяють об’єднати активну молодь, яка зможе ділитися своїми ідеями та реалізовувати їх.

БібліоХаб став чудовим прикладом реалізації програми «Бюджет участі» та прогресивного розвитку міських бібліотек. Тут зможуть проводити час молодь, літератори, бібліотекарі та читачі.

Бібліотекарі презентували усім БібліоХаб, а також отримали подарунки та грамоти від міської влади з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. А очільниця централізованої бібліотечної системи Тамара Козицька отримала грамоту Верховної Ради України. Крім того, стало відомо, що з наступного року буде підвищено заробітну плату хмельницьких бібліотекарів.

Може бути цікаво: