Незабаром у Хмельницькому міському перинатальному центрі почне працювати відділення допоміжних репродуктивних технологій

Ви є тут

Инна Хананова

Через кілька тижнів у Хмельницькому міському перинатальному центрі розпочне повноцінну роботу відділення допоміжних репродуктивних технологій. Тут планують здійснювати ЕК-запліднення для пар, які безплідні.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, ідея створення відділення допоміжних репродуктивних технологій належить головному лікарю перинатального центру Андрію Ропотану.

«Ідея створити такий відділ належить головному лікарю перинатального центру. Ми ж її підтримуємо і фінансуємо необхідні придбання. Звісно, обладнання обходиться дорого, але хіба має ціну нове людське життя?», - розповів міський голова Олександр Симчишин.

За словами міського голови, роботу відділення будуть частково фінансувати з міського бюджету. Тому передбачається, що хмельничани будуть платити лише за розхідні матеріали. Завдяки цьому послуги у центрі будуть набагато дешевшими, ніж у приватних закладах. А для немісцевих мешканців, можливо, ціна на ЕКЗ буде трохи вища.

У відділенні працюють кваліфіковані спеціалісти Центру планування сім'ї. За їхніми словами, наразі вже є перші позитивні результати роботи. Адже кільком пацієнткам, які мріяли про діток, таки вдалося завагітніти. Проте детальніше про успіхи розповідатимуть, коли малюки народяться на світ.

Нагадаємо, що весною, у перинатальному центрі, презентували сучасний маммограф. Його придбали ще минулого року, а недавно почали використовувати. Для закупівлі приладу виділили 5 мільйонів гривень. Кошти на його придбання виділили з міського та державного бюджетів. Новий маммограф дозволить проводити обстеження на високому рівні і вчасно ставити діагноз. Наразі за допомогою приладу провели 300 обстежень та навіть виявили злоякісні новоутворення на ранніх стадіях. 

Лікарі радять кожній жінці, віком 30-35 років, робити маммологічне дослідження. Періодичність таких оглядів становить 3 роки. Однак після досягнення 40 років, жінці необхідно щорічно проходити дану процедуру. Крім того, варто регулярно робити і самообстеження.