У Хмельницькому не вистачає кваліфікованих дитячих офтальмологів та педіатрів

Ви є тут

Инна Хананова

У Хмельницькому не вистачає кваліфікованих дитячих офтальмологів та педіатрів. Останніх спеціалістів планують замінити сімейними лікарями. 

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», до кінця цього року на обслуговування сімейних лікарів переведуть підлітків. Можливо, згодом і всіх дітей шкільного віку.

Вчора, 19 вересня, під час чергової медичної колегії, завідуюча офтальмологічним відділенням Хмельницької міської дитячої лікарні Валентина Войцехова зазначила, що у лікуванні будь-якого захворювання важливу роль відіграє вчасне діагностування. Виявити зниження зору у дітей можна і в шкільних медичних кабінетах. Однак наразі у навчальних закладах немає відповідного обладнання. Медичні кабінети потрібно забезпечити відповідними апаратами для перевірки гостроти зору.

Валентина Войцехова наголосила, що у медичних закладах також не вистачає дитячих офтальмологів. Наприклад, у поліклініці №3 такого спеціаліста взагалі немає. А в другій поліклініці працює тільки один лікар, який обслуговує усіх дітей з мікрорайонів Озерна та Виставка. Крім того, у цьому медичному закладі відсутні кабінет охорони зору, а також обладнання для діагностики та лікування зорової патології у дітей.

Крім того, у комунальних медичних закладах не вистачає не лише офтальмологів, а й педіатрів. Тому до кінця року заплановано перевести підлітків на обслуговування сімейних лікарів. Згодом під їхню компетенцію, можливо, перейдуть і діти молодшого шкільного віку. Педіатри будуть обстежувати та лікувати тільки малюків і будуть консультувати сімейних лікарів.

Також великою проблемою залишається етика спілкування між медичним працівником та пацієнтом. Тому медикам було запропоновано використати за зразок або розробити власний кодекс етики та поведінки медичного працівника у підпорядкованому закладі. Такий кодекс розробила і затвердила Хмельницька міська дитяча лікарня. Адже дуже часто громадяни скаржаться на те, що не можуть належним чином отримати кваліфіковану допомогу.

Може бути цікаво: