У Хмельницькому відбулися громадські обговорення нової концепції розвитку кінотеатру ім. Шевченка

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

Громадська ініціатива «Proprostir» почала працювати над розробкою нової концепції подальшого розвитку будівлі кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка.

Як повідомляє «Хмельницький», кінотеатр ім. Шевченка побудували ще у 1940 році. Тоді він отримав ім'я відомого радянського льотчика Валерія Чкалова. У 1992 році кінотеатр перейменували. З того часу він називається в честь Тараса Шевченка.

На замовлення Агенції міського розвитку та економічного відділу Хмельницької міської ради громадська ініціатива «Proprostir» до січня повинна розробити концепцію подальшого розвитку будівлі кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка. Також з командою «Proprostir» погодилася співпрацювати архітектор, випускниця CANactions School for Urban Studies Марічка Павлишак.

Наразі будівля кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка є збитковою для бюджету міста. Недавно для кінотеатру було придбано сучасний кінопроектор вартістю 3 мільйони гривень, який підтримує формат 3D і має найбільший екран в місті. Однак середній показник відвідуваності кіносеансів за перше півріччя 2017 року складає 20 відвідувачів за сеанс. А в залі є близько 500 місць.

У соцмережі громадська ініціатива «Proprostir» провели опитування думки хмельничан щодо того, як можна врятувати будівлю кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка. Також з'ясовували, які функції приміщення можуть зробити його корисним для міста. Хмельничани позитивно відгукнулися на таку ідею. Серед пропозицій дописувачів були ідеї створення коворкинг-центру, приватних кінозалів, цікавих видів розваг для дітей, туристичного центру з музеями тощо. Місцеві мешканці також пропонують оновити фасад будівлі, адже він дуже застарілий. Також серед ідей - збереження історичного вигляду будівлі, зменшення кількості реклами, оновлення інтер'єру та облаштування сучасної афіші сеансів. Деякі хмельничани пропонують взагалі знести кінотеатр і побудувати на цьому місці щось нове та цікаве.

Стало відомо, що на наступному тижні, у Хмельницькому відбудуться громадські обговорення щодо майбутньої концепції подальшого розвитку будівлі кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

Громадська ініціатива «Proprostir» продовжує активно працювати над розробкою концепції подальшого розвитку будівлі кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка. Хмельничани можуть висловити свою думку щодо цієї концепції та розповісти, яким вони уявляють розвиток будівлі у майбутньому, що хочуть бачити у кінотеатрі тощо.

В середу, 18 жовтня, о 18:30, у приміщенні кінотеатру ім. Т. Шевченка, на вулиці Проскурівській, 40, відбулися громадські обговорення концепції розвитку будівлі, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

Учасники громадської ініціативи ProProstir презентували перші напрацювання щодо майбутньої концепції розвитку кінотеатру.

Заступник міського голови Володимир Гончарук вважає, що потрібно сформувати спільне бачення того, що потрібно місту.

«Цей комплекс не функціонує як єдиний, він відірваний, наявна велика кількість суб’єктів господарювання різної сфери, тому важливо сформувати єдину концепцію», - наголосив Володимир Гончарук.

Громадська ініціатива ProProstir презентувала присутнім аналіз функціонування кінотеатру. Зокрема, було досліджено історію кінотеатру. Ця будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення і тому значних зовнішніх змін, на думку архітектора Дмитра Райфшнайдера, не повинна зазнати. Також учасники ProProstir проаналізували споруди, що розташовані біля кінотеатру. Крім того, вони визначили сильні та слабкі сторони приміщення.

На думку директора Агенції розвитку міста Лесі Герасимчук, ця будівля має стати корисною для хмельничан.

«У нас може бути якесь власне бачення щодо будівлі, але хочеться почути думку саме хмельничан. Цікавить те, що буде корисне і цікаве для громади», - наголосила Леся Герасимчук. 

Після презентації присутні розподілились на три групи, де кожен мав змогу висловити свою думку з приводу того, що повинно бути у приміщенні кінотеатру і чого там не має бути. Усі пропозиції архітектори розглянуть та врахують при формуванні єдиної концепції. Її планують презентувати вже до кінця цього року. Для того, щоб кожен міг висловити свою думку щодо кінотеатру, проводиться спеціальне опитування.

Дивіться у "Великому довіднику": 
Вулиці, що згадуються: