Інтерактивні дошки та планшети: початкову школу планують переобладнати сучасними засобами навчання

Ви є тут

Инна Хананова

У вересні в Україні стартував пілотний проект «Нова українська школа». У ньому візьмуть участь 100 загальноосвітніх навчальних закладів. Діти будуть навчатися за новими стандартами. Також початкову школу планують переобладнати сучасними засобами навчання.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на Освіта.ua, за словами міністра, новий стандарт початкової школи розроблений на основі концепції «Нова українська школа» та є частиною масштабної реформи середньої освіти.

Вчителі будуть проводити інтегровані уроки та ранкові зустрічі. На початку дня, проятгом десяти хвилин, учні та вчитель будуть спілкуватися, грати в ігри та обговорюватимуть, чим будуть займатися далі. Більшість уроків будуть інтегрованими. Навчання буде проводитися в ігровій формі. Під час уроку діти будуть слухати музику, звуки природи, виконувати фізичні вправи тощо. Під час перерви вони гратимуть у рухливі ігри. Також зміни відбудуться у системі оцінювання. Це заплановано втілити в усіх школах України з вересня 2018 року.

«Цей стандарт несе за собою дуже багато змін, адже це є активно-пізнавальне дослідницьке навчання. Це діти, які не сидять за партою 4 уроки, а рухаються, працюють у групах. Це називається проблемно-пошукове навчання. Це інший стандарт, інші програми, інші методи навчання», — зазначила міністр освіти.

Лілія Гриневич зауважила, що влітку усі вчителі з цього пілоту пройшли спеціальне підвищення кваліфікації. Наразі до пілотного проекту долучилась Хмельницька спеціалізована школа I ступеня № 30, що знаходиться на Проспекті Миру, 76/6. Тут два класи першачків будуть навчатися за новими правилами.

Крім того, Кабінет Міністрів України в рамках реалізації реформи освіти планує переобладнати перші-четверті класи сучасними засобами навчання. На це передбачено виділити 1 мільярд гривень. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Ми закладаємо 1 млрд грн для модернізації програм 1-4 класів. Нам потрібне якісне забезпечення інформаційним продуктом. Наразі працюємо з декількома країнами, щоб закупити необхідний інформаційний продукт, адаптований до української системи навчання», - сказав Глава Уряду.

Мета програми модернізації полягає у забезпеченні дітей інтерактивними засобами навчання й спілкування. Планується обладнати початкові класи інтерактивними дошками та планшетами. Головне завдання уряді полягає в тому, щоб зробити початкову школу цифровою. Адже дуже важливо в сучасному світі впроваджувати інформаційні технології у процес навчання. Завдяки цьому учні зможуть краще розкрити свої здібності та отримати високий рівень освіти. Крім того, інтерактивні засоби навчання допоможуть дитині знайти своє місце у житті та суспільстві.

Може бути цікаво: