Акції, флеш-моби та соціальна реклама: хмельничан навчатимуть дисципліні на дорогах

Ви є тут

Инна Хананова

Восени хмельничан навчатимуть правилам дорожнього руху. Дуже часто пішоходи порушують дисципліну на дорогах, перетинають проїжджу частину у невстановлених місцях тощо. Тому представники харківської єдиної громадської спілки приїхали до нашого міста, щоб обстежити автошляхи та надати рекомендації щодо поліпшення організації безпеки дорожнього руху.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», одне із головних гасел європейських країн свідчить про те, що на дорозі може помилитися кожен, але ніхто не повинен загинути. Таке правило намагаються впровадити харківські активісти, в першу чергу, в обласних центрах України. Вони вивчають європейську практику розвинених країн. Тому хмельницька молодь запросила спеціалістів і до нашого міста. Член громадської організації «Товариство учасників руху» Віктор Козоріз протягом кількох днів перевірятиме автошляхи міста. На основі результатів обстеження він надасть власні рекомендації щодо поліпшення організації безпеки дорожнього руху для пішоходів. Він зазначає, що правила дорожнього руху повинні дотримуватися та знати усі, адже не завжди винуватцем ДТП є водій.

Пішоходи часто порушують дисципліну на дорогах, ігнорують світлофори, зебри та підземні переходи. Це, в свою чергу, спричиняє виникнення аварій. Віктор Козоріз розповів, що в більшості країн Європи прийнята середня швидкість 50 км/год, а в Україні - 60 км/год, але цієї швидкості не завжди дотримуються. Наразі в Європі створюють зони руху з обмеженням до 30 км/год там де, багато людей, ігрові майданчики, школи тощо.

Координатор напрямку безпека на дорогах Сергій Коваль розповів, що у Хмельницькому є чотири вулиці, де найчастіше трапляються аварії - Кам'янецька, Свободи, Львівське шосе і Проспект Миру. Однак патрульні звертають увагу на водіїв. А пішоходи, які перетинають дорогу у невстановлених місцях, залишаються поза увагою. Тому з вересня у Хмельницькому будуть втілювати ідеї, як заохотити місцевих мешканців до дисципліни на дорогах. Уроки для пішоходів будуть проходити у вигляді акцій та флеш-мобів. Через кілька тижнів планують розмістити соціальну рекламу на сіті-лайтах. Також планують розробити комплексну програму безпеки дорожнього руху.