У Хмельницькому біля шкіл встановили велопарковки у вигляді кольорових олівців

Ви є тут

Инна Хананова

Біля шкіл міста встановили оригінальні велосипедні парковки єдиного дизайну. У рамках освітньої програми на них виділили з міського бюджету 180 тисяч гривень.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», тепер хмельницькі школярі можуть не хвилюватися, де залишити велосипед під час навчання. Поблизу шкіл міста встановили яскраві та оригінальні велопарковки. Ідею встановлення паркомісць біля навчальних закладів вказали велоактивісти у програмі розвитку велоінфраструктури. На її реалізацію виділили кошти з місцевого бюджету. Шкільні велопарковки розраховані на десять транспортних засобів кожна. Креативні велопарковки виготовлені у вигляді кольорових олівців. Їх дизайн розробив велоактивіст Сергій Толстіхін. При цьому він враховував не тільки красивий вигляд, а й надійність паркомісць для збереження велосипедів. За словами Сергія Толстіхіна, такі велопарковки нагадають шкільну тематику та заохочують дітей до навчання. Активіст сподівається, що така ідея дітям сподобається.

Виконавець робіт – хмельницьке підприємство ТОВ «Дювельсдорф Україна». Оскільки у деяких школах уже встановлені велосипедні парковки, то поки їх замінювати не будуть. 

Директор департаменту освіти і науки Роман Миколаїв розповів, що придбані та завезені велопарковки в усі навчальні заклади міста, крім початкових шкіл. Оскільки відповідно до законодавства дітіям, які не досягнули 14 років, заборонено пересуватися на велосипеді по проїзній частині.

У навчально-виховному об'єднанні №5 ім. Сергія Єфремова зазначають, що велопарковки є потрібною річчю, оскільки на велосипеді до навчального закладу добираються дорослі та діти.

На початку навчального року у школах буде проведена роз'яснювальна робота серед юних велосипедистів, щоб вони дбали про безпеку дорожнього руху.

Може бути цікаво: