До ТОП-100 рейтингу Webometrics увійшли два університети Хмельниччини

Ви є тут

Инна Хананова

Webometrics Ranking of World's Universities оприлюднив традиційний рейтинг університетів за рівнем їх популярності в інтернеті. Результати досліджень Webometrics публікуються двічі на рік, а саме у січні та липні. Два вищих навчальних заклади Хмельниччини посіли 90 і 96 позиції.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на результати рейтингу світових університетів, під час дослідження фахівці оцінюють вищі навчальні заклади за декількома критеріями: зовнішні посилання на сайт, цитованість даного ресурсу, кількість завантажених на сайт файлів, а також скільки сторінок сайту закладу було проіндексовано пошуковими системами. Тобто розробники рейтингу досліджують та аналізують змістовність та наповненість сайту навчального закладу, наскільки певний університет популярний серед користувачів інтернету. Розробники стверджують, що при дослідженні не враховують дизайн web-сайту та показники відвідуваності.

Новий web-рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities складений з урахуванням систематизованих даних, отриманих розробниками у липні 2017 року. У цілому рейтинг охоплює понад 27 тисяч університетів та навчальних закладів з усього світу.

Світовим лідером рейтингу визнано Сполучені Штати Америки. Адже саме вісім американських навчальних закладів увійшли до десятки лідерів. А в Європі британські університет лідирують за показниками присутності в інтернеті.

Понад 300 вищих навчальних закладів з України також отримали свої місця в рейтингу. У десятку лідерів увійшли такі навчальні заклади: 

 № п/п Назва вищого навчального закладу
1 Київський національний університет ім. Шевченко
2  НТУ «Київський політехнічний інститут»
3

Сумський державний університет

4

Харківський національний університет ім. Каразіна

5

Одеський національний університет ім. Мечникова

6

Львівський національний університет ім. Франка

7  Національний університет «Львівська політехніка»
8

НТУ «Харківський політехнічний інститут»

9 Тернопільський національний економічний університет
10

Національний авіаційний університет

Два університети Хмельниччини увійшли до сотні найкращих ВНЗ в Україні. Зокрема, Кам'янець-Подільський університет ім. Огієнка посів 90 позицію, а Хмельницький Національний Університет - 96 сходинку.

Дивіться у "Великому довіднику":