В Хмельницькому презентували сучасну інтерпретацію «Енеїди»

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

На День Незалежності, у Хмельницькому відбулася презентація книги «Безкінечна подорож, або Енеїда». Для цього до нашого міста завітав Юрій Андрухович.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, «Безкінечна подорож, або Енеїда» – це мультимедійний колаж з елементами лекції, яку проведе Юрій Андрухович, концерту за участю Марка Токара і Віктора Новожилова та банкету за участю vj-група CUBE. 

З цього приводу до Хмельницького завітала режисер проекту Ольга Михайлюк. Вона розповіла більш детально про проект. Також під час візиту було обговорено та узгоджено усі технічні деталі майбутнього заходу, оскільки кожна локація матиме свої особливості і тому все потрібно належним чином врахувати.

Ініціаторами проведення цього цікавого заходу у рамках святкування Дня Незалежності є управління культури і туризму Хмельницької міської ради.

«Ми хочемо урізноманітнювати наші заходи, осучаснювати формат їх проведення, тому до заходів до Дня Незалежності включений саме цей мистецький проект – сучасна інтерпретація класичного твору української літератури «Енеїда» Івана Котляревського», – зазначила заступник начальника управління культури і туризму Світлана Шевченко.

Місцем для проведення заходу обрали мистецький дворик музичної школи. Це було зроблено не випадково, адже в міській раді планують зробити дворик сучасним простором, в якому будуть відбуватися різноманітні культурно-мистецькі заходи. 

Зазначимо, що цей проект презентували цього року, у Києві, під час відкриття Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». А тепер проект представлять у Хмельницькому.

Режисер мультимедійного колажу Ольга Михайлюк зазначила, що у захваті від локації. Однак кожне місце по-своєму унікальне, тому «Безкінечна подорож, або Енеїда» буде трохи іншою, ніж та, що була представлена на «Книжковому Арсеналі». Ольга Михайлюк розповіла, що Юрій Андрухович читатиме лекцію, уривки з «Енеїди» та власні вірші. Марк Токар і Віктор Новожилов будуть супроводжувати його виступ оригінальною музикою, з використанням записаних акустичних інструментів та бароко. А vj-група CUBE забезпечить візуалізацію - унікальні фотографії, ілюстрації до «Енеїди», створеними у 60-х роках Анатолієм Базилевичем, та зображеннями Дідони й Енея у середньовічному й ренесансному живописі. 

На День Незалежності, 24 серпня, у Мистецькому дворику музичної школи №1 ім. М. Мозгового, на вулиці Проскурівській, 18, відомі українські митці представили сучасну інтерпретацію «Енеїди» Івана Котляревського, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

«Безкінечна подорож, або Енеїда» – це мультимедійний колаж з елементами лекції, яку проведе Юрій Андрухович, концерту за участю Марка Токара і Віктора Новожилова та банкету за участю vj-група CUBE. Хмельницький став другими містом, у якому відбулася прем'єра проекту.

Юрій Андрухович розповів, що День Незалежності є його улюбленим святом. Цього дня йому подобається працювати та дарувати людям свою творчість.

«Дуже приємно у цей день не просто святкувати, а ще щось таке цікаве робити. Я з радістю прийняв пропозицію від хмельницької влади, думаю, ми усі в нашій групі дуже зраділи, коли дізналися, що на День Незалежності у Хмельницькому будемо виступати з цим проектом», - зауважив Юрій Андрухович.

Музичні і танцювальні несподіванки, частування наливками - усе це елементи «Безкінечної подорожі», які створили особливу атмосферу. Хмельничанам мультимедійний колаж дуже сподобався.

Може бути цікаво: 
Вулиці, що згадуються: