Ви є тут

В Хмельницькому презентують сучасну інтерпретацію «Енеїди»

На День Незалежності, у Хмельницькому відбудеться презентація книги «Безкінечна подорож, або Енеїда». Для цього до нашого міста завітає Юрій Андрухович.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, «Безкінечна подорож, або Енеїда» – це мультимедійний колаж з елементами лекції, яку проведе Юрій Андрухович, концерту за участю Марка Токара і Віктора Новожилова та банкету за участю vj-група CUBE. 

З цього приводу до Хмельницького завітала режисер проекту Ольга Михайлюк. Вона розповіла більш детально про проект. Також під час візиту було обговорено та узгоджено усі технічні деталі майбутнього заходу, оскільки кожна локація матиме свої особливості і тому все потрібно належним чином врахувати.

Ініціаторами проведення цього цікавого заходу у рамках святкування Дня Незалежності є управління культури і туризму Хмельницької міської ради.

«Ми хочемо урізноманітнювати наші заходи, осучаснювати формат їх проведення, тому до заходів до Дня Незалежності включений саме цей мистецький проект – сучасна інтерпретація класичного твору української літератури «Енеїда» Івана Котляревського», – зазначила заступник начальника управління культури і туризму Світлана Шевченко.

Місцем для проведення заходу обрали мистецький дворик музичної школи. Це було зроблено не випадково, адже в міській раді планують зробити дворик сучасним простором, в якому будуть відбуватися різноманітні культурно-мистецькі заходи. 

Зазначимо, що цей проект презентували цього року, у Києві, під час відкриття Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». А тепер проект представлять у Хмельницькому.

Режисер мультимедійного колажу Ольга Михайлюк зазначила, що у захваті від локації. Однак кожне місце по-своєму унікальне, тому «Безкінечна подорож, або Енеїда» буде трохи іншою, ніж та, що була представлена на «Книжковому Арсеналі». Ольга Михайлюк розповіла, що Юрій Андрухович читатиме лекцію, уривки з «Енеїди» та власні вірші. Марк Токар і Віктор Новожилов будуть супроводжувати його виступ оригінальною музикою, з використанням записаних акустичних інструментів та бароко. А vj-група CUBE забезпечить візуалізацію - унікальні фотографії, ілюстрації до «Енеїди», створеними у 60-х роках Анатолієм Базилевичем, та зображеннями Дідони й Енея у середньовічному й ренесансному живописі. 

Отже, всі бажаючі зможуть відвідати мистецький захід, який відбудеться 24 серпня, на День Незалежності, у Мистецькому дворику музичної школи №1 ім. М. Мозгового, на вулиці Проскурівській, 18. Вхід безкоштовний. Захід розпочнеться о 21:00.

Може бути цікаво: 
Вулиці, що згадуються: