Ви є тут

На Хмельниччині п'ятеро осіб знаходяться в лікарнях з підозрою на кір

Инна Хананова

У цьому році дуже зросла кількість людей, які захворіли на кір. Показники захворюваності на цю недугу серед дорослих у 16 разів перевищують минулорічні. А серед дітей - у 24 рази. Наразі в лікарнях Хмельницької області знаходиться п'ятеро осіб з підозрою на кір. У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що минулого року лише 45% дітей в Україні зробили щеплення від кору.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на «Поділля-Центр», кір – це складне, небезпечне, гостре вірусне захворювання, яке дуже часто призводить до дитячої смертності. На кір хворіють, переважно, діти від 2 до 7 років. За словами медиків, вірус передається під час розмови, кашлі, чханні або іншому тісному контакті з хворим. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів. Інфекція дуже швидко поширюється і може потрапити до сусідніх приміщень через вікна або вентиляційну систему. Людина, яка захворіла, стає млявою, в неї погіршується апетит, виникають проблеми зі сном. Згодом з'являється нежить і кашель, підвищується температура. Через кілька днів температура знижується, а кашель та нежить - посилюються. Людині стає важко дивитися на світло, на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, виникають дрібні висипи. Це є однією з головних ознак захворювання на кір. Через п'ять днів після появи перших симптомів температура тіла знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з'являється дуже помітний висип червоних цяток. Нежить посилюється, а повіки та обличчя - набрякають. Також можуть виникнути розлади травлення та посилитись головний біль. При появі перших ознак захворювання слід обов'язково звернутися до лікаря.

За словами лікаря-інфекціоніста Хмельницької міської дитячої лікарні Валентини Ловшиної, вакцинацію від кору слід робити у віці від 12-16 місяців. Наразі в лікарні є достатня кількість вакцин, люди звертаються.

Остаточний діагноз медики можуть поставити після проведення необхідних лабораторних досліджень. Імунітет від кору можуть отримати ті, хто вже перехворів. Епідеміологи зазначають, що вже у вересні, коли багато людей повернеться додому після відпочинку на курортах, може зрости і кількість інфікованих. Наразі найбільша кількість хворих зафіксована в Івано-Франківській (437), Одеській (393) і Тернопільській областях (273).