У Хмельницькому проходять заходи з підтримки грудного вигодовування

Ви є тут

Инна Хананова

На початку серпня в усьому світі проходять заходи з підтримки грудного вигодовування.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», з 2001 року цю проблему почали активно обговорювати в Україні. А протягом останніх семи років у Хмельницькому члени громадської організації «Щасливе материнство» у перший тиждень серпня проводять акції та розповідають про важливість і переваги материного молока. Такі лекції проводяться для молодих батьків та тих, хто лише готується ними стати.

Голова громадської організації «Щасливе материнство» Вікторія Потічко розповіла, що грудне вигодовування - це норма. Матерям слід знати про головні ризики штучного вигодовування. Зорема, воно підвищує ризики виникнення різних захворювань у дітей. Також Вікторія Потічко зауважує, що дуже часто педіатри досить скептично ставляться до консультантів грудного вигодовування. Тому під час зібрання вона розповіла про головні принципи роботи фахівців. Серед них: дві години розмов з кожною матір'ю окремо, відмова від медикаментів та при необхідності направлення на консультацію до лікаря. Це потрібно у разі переводу дитини на штучне годування. Оскільки будь-яка суміш є медичним препаратом і його треба приймати за призначенням фахівця. Однак в таких сумішах міститься дуже мало корисних речовин.

До обговорення цієї важливої теми долучились матусі, педіатри та дитячі стоматологи. За словами дитячого стоматолога Марини Стримчук, вони не можуть стояти осторонь цього питання. Оскільки харчування дитини в перші місяці її життя впливає на формування щелепи, розвиток правильної мускулатури тощо. Крім того, сам спосіб харчування створює умови, в яких будуть прорізуватися перші молочні зуби. Це буде впливати на ризик виникнення дитячого карієсу.

Голова громадської організації «Щасливе материнство» Вікторія Потічко зазначає, що фізіологічні особливості жіночих грудей не впливають на кількість та якість молока. Вона закликає педіатрів подавати матерям інформацію про грудне вигодовування правильно та відповідно до єдиного стандарту.