Хмельничани можуть надавати пропозиції щодо проведення масових заходів у місті

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

Незабаром масові заходи у Хмельницькому будуть проводитися за єдиними правилами.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, з громадськістю обговорили Положення про порядок організації та проведення масових заходів у місті. Додамо, що цей документ не стосується заходів, які проводить міська влада та її структурні підрозділи.

Тепер організатор, який отримує дозвіл у міської ради, буде нести відповідальність за те, як будуть проходити масові заходи, як відбуватиметься прибирання території і хто буде здійснювати охорону.

Заступник міського голови Володимир Гончарук зазначив, що раніше після проведення масових заходів залишалося дуже багато сміття. Однак за прибирання території ніхто не відповідав.

«Тепер же за все відповідатиме організатор і йому вирішувати чи здійснювати прибирання, охорону тощо своїми силами чи наймати відповідні комунальні або інші підприємства», - пояснив Володимир Гончарук.

У положенні чітко зазначено, хто може виступати організатором масового заходу. Зокрема, це можуть бути юридичні та фізичні особи, підприємці, громадські об’єднання. Обов’язковою умовою є досягнення організатором повнолітнього віку. 

У положенні також зазначаються особливості подання та погодження письмового повідомлення. Тепер заявку на проведення заходу треба подати не пізніше, ніж за 10 днів. А раніше цей термін складав 20 днів.

Організатор за проведення заходу повинен сплатити до місцевого бюджету плату у розрахунку 0,5% від розміру мінімальної заробітної плати за 1 метр квадратний розміщених об’єктів за кожен день терміну проведення заходів. Якщо масовий захід, ярмарка або виставка проводяться вперше, під час розрахунку плати за договором використовується коефіцієнт 0,5. Ці кошти будуть надходити на спеціальний фонд управління культури і туризму.

Під час обговорення також було розглянуто пропозицію врахувати можливості тих майстрів, які самостійно виготовляють продукцію і не мають змоги сплатити кошти за місце.  

«Ми це питання обговорювали також під час розробки документа. Річ у тім, що важко виписати ті критерії до майстрів суто з правової точки зору, оскільки це є регуляторний акт. Тому ми вирішили, що такі моменти можемо проговорювати безпосередньо з організатором заходу», – зазначила начальник управління торгівлі Руслана Сідлецька.

Вірогідно, що рішення буде прийняте під час жовтневої сесії.

Хмельничани можуть надавати свої зауваження та пропозиції щодо організації та проведення масових заходів у місті, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

Відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» вчора, 15 серпня, оприлюднено проект рішення «Про затвердження Положення про порядок організації та проведення масових заходів у місті Хмельницькому». Проект має на меті впорядкувати організацію проведення фестивалів та ярмарків у місті, а також встановити єдині правила участі в них підприємців.

Усі зауваження та пропозиції хмельничани можуть надавати у письмовій формі протягом одного місяця (30 календарних днів) з дня оприлюднення вищезазначеного проекту за адресою його розробників: управління культури Хмельницької міської ради, м. Хмельницький, вул. Проскурівська,30, тел. 65-77-69, електронна адреса: kultura.xm@rukr.net та управління торгівлі Хмельницької міської ради, м. Хмельницький, вул. Грушевського,88, тел. 65-11-41, електронна адреса: trade@rada.khmelnytsky.com.