Ви є тут

В Хмельницькому затримали заступника директора базового медичного коледжу, яка вимагала 4,5 тисячі доларів хабара

Заступник директора Хмельницького базового медичного коледжу вимагала та отримала 4,5 тисячі доларів хабара від двох абітурієнтів. Їй загрожує до восьми років ув'язнення.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області, наразі в закладах освіти триває вступна кампанія. Тому працівники прокуратури приділяють велику увагу щодо виникнення корупційних правопорушень у сфері освіти. Недавно один із таких випадків трапився у Хмельницькому базовому медичному коледжі.

З'ясувалося, що заступник директора базового медичного коледжу обіцяла двом абітурієнтам, що сприятиме позитивному прийняттю рішення екзаменаційно-приймальною комісією навчального закладу. Жінка запевнила, що допоможе їм швидко та без зайвих проблем стати студентами цього освітнього закладу. За цю послугу вона вимагала від абітурієнтів грошову винагороду, а саме 4,5 тисячі доларів.

Однак використати бажані гроші на задоволення своїх потреб заступник директора навчального закладу не зможе. Під час отримання хабара, жінку затримали правоохоронці в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вони провели огляд місця події та вилучили гроші, які працівник закладу освіти незаконно отримала від абітурієнтів. Усі кошти направили на експертизу.

За цим фактом відкрили кримінальне провадження відповідно до ч.3 ст.369-2 Кримінального  кодексу України та розпочали досудове розслідування. Зараз слідчі продовжують збирати усю потрібну кількість речових доказів та з'ясовувати важливі подробиці справи. Затриманій незабаром оголосять про підозру у скоєнні даного правопорушення. Скоро буде вирішено, яку саме міру запобіжного заходу їй призначать. Жінці загрожує ув'язнення терміном від трьох до восьми років. Крім того, в неї можуть конфіскувати майно. Після розгляду матеріалів справи суд призначить відповідне покарання працівникові закладу освіти.