Спортивні майданчики та енергомодернізація: у Хмельницькому школи та дитячі садочки готуються до нового навчального року

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

Хмельницькі школи та дитячі садочки готуються до нового навчального року. 

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», директор департаменту освіти і науки Роман Миколаїв розповів, що зараз є багато завдань стосовно покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів, однак реалізувати усі не вдастся. У цьому році на освітню галузь виділили 11 мільйонів гривень з міського бюджету. Минулого року сума була удвічі більшою. Тому грошей вистачить на часткове оновлення шкіл та садочків. 

Однак Роман Миколаїв переконаний, що нестача коштів не завадить втіленню великих планів. Через кілька місяців 5 дитячих садочків (№34, 35, 23, 32 та 48) будуть повністю утеплені за бюджетні кошти. Ще дві школи та три садочки будуть утеплювати завдяки реалізації проекту Nefco. За словами Романа Миколаїва, втілення даного проекту дозволить розраховувати у майбутньому на фінансування Європою енергомодернізації наших навчальних закладів. Зараз вся документація підготовлена та перебуває на експертизі в офісі  Nefco. Згодом планується розпочати тендерні торги по закупівлі послуги утеплення.

Крім того, у школах продовжують будувати спортивні майданчики. Наразі тривають роботи на території НВК №9. Також готують основу для облаштування сучасного стадіону в НВК №6. Там буде унікальне поле, яке складатиметься з великого футбольного, баскетбольного та волейбольного майданчиків. Також буде облаштована бігова доріжка. Також незабаром з'являться сучасні спортивні майданчики зі штучним покриттям на території дитячих садочків №11 та 33. А вихованці ДНЗ №21 зможуть гратися на повністю оновленій дворовій території зі зручними альтанками. Аналогічні зони для ігор планують обладнати у наступному році ще в 5 садочках. Однак спочатку там буде замінено старі паркани на бетонні. Крім того, передбачається протягом кількох років оновити усе господарське обладнання у кожній шкільній їдальні.

В хмельницьких школах та дитячих садочках тривають капітальні у поточні ремонти, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто».

Дитячий садочок №48 вже утеплений та майже готовий до нового навчального року. Тут завершується поточний ремонт. Також розпочалися роботи з утеплення ДНЗ №35.

На поточні та капітальні ремонти кожен навчальний заклад отримав кошти з міського бюджету. За словами міського голови Олександра Симчишина, в першу чергу, ремонтуються санвузли для того, щоб створити максимально комфортні умови для діток. Також для кожної школи купуються комплекти парт.

В школі №29 вже завершено капітальний ремонт. Тут також облаштували нові санвузли та ремонтують спортивний зал. А наступного року передбачається оновити харчоблок.

На місці недобудованого плавального басейну на території СЗОШ №20 також тривають роботи із будівництва нового дитячого садочку. В грудні його планують здати в експлуатацію.

В освітніх закладах міста активно триває підготовка до нового навчального року, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто».

Цього року ремонтні роботи проходять майже на 50 об'єктах. У школах і дитячих садочках замінюють системи водовідведення та водопостачання, ремонтують коридори, дитячі і спортивні майданчики, утеплюють фасади, відновлюють санвузли і харчоблоки.

У дитячому садочку №21 замінять кухонне обладнання. Зазначимо, що лише в цьому садочку готували обіди для діток на старих газових плитах. Директор департаменту освіти і науки Роман Миколаїв наголошує, що якби плити не замінили на електричні, то Держпродспоживслужба просто закрила би цей заклад. Тому що не можна на кухні у садочку використовувати газ.

За словами Романа Миколаїва, тих, хто коштів, які цього року виділили на освіту, дуже не вистачає. З тієї суми, яку просили для освітньої галузі на початку року, з бюджету не додали 16 мільйонів гривень. А ці кошти передбачалося спрямувати на ремонт спортивних залів і майданчиків у колегіумі №16 та ліцеї №17. Крім того, актуальною проблемою є забезпечення опалення в їдальні вказаного ліцею.

Заплановано, що в новому навчальному році кожна школа отримає один комплект парт, а також мінімум один навчальний автомат для уроків захисту Вітчизни. 

Підготовка до нового навчального року