На Старокостянтинівському шосе демонтують будівлю колишньої меблевої фабрики, яка згоріла влітку

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

Влітку у Хмельницькому згоріла колишня меблева фабрика. Вогонь на Старокостянтинівському шосе, 26, гасили понад 50 рятувальників. Полум'я вдалося загасити 2 липня, о п'ятій годині ранку.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, 2 липня, о 01:26, Служба порятунку отримала повідомлення про те, що на Старокостянтинівську шосе, 26, виникла пожежа на другому поверсі торгівельно-виробничої споруди. Стало відомо, що про пожежу рятувальників повідомили надто пізно. Тому вогонь встиг охопити третій поверх будівлі, а також покрівлю на площі близько 2000 квадратних метрів.

На місце події прибули пожежно-рятувальні підрозділи міста Хмельницького, а також Красилівського та Ярмолинецького районів. Рятувальники гасили вогонь понад 3,5 години. Вони використовували висувні автодрабини, колінчасті підіймачі та заходили у палаючу будівлю. За даними рятувальників, існувала загроза обвалення конструкцій. Вогонь дуже швидко поширився через дерев’яні перекриття будівлі, велике пожежне навантаження швейного цеху та інших торгівельних приміщень, а також пізнє повідомлення про пожежу. Працівники ДСНС врятували від вогню продуктовий супермаркет та офісні приміщення. Також вдалося запобігти поширенню полум'я на багатоповерхові будинки, які розташовані поруч.

Складну пожежу локалізували о 03:17, а ліквідували о 05:05. Однак після цього рятувальники ще поливали конструкції, щоб не виникло повторного загорання. А вдень біля будівлі колишньої меблевої фабрики, яка майже вся згоріла, зібралось багато людей. Дехто фотографував та знімав відео на смартфон, а хтось лише спостерігав. А близько 14:00 поліцейські перекрили дорогу на Старокостянтинівському шосе.

Загалом вогонь гасили понад 50 рятувальників на 17 одиницях пожежної та спеціальної техніки ДСНС.

На щастя, під час події ніхто не постраждав. Найбільших ушкоджень зазнав третій поверх будівлі.

Заразі слідчі з'ясовують усі деталі та подробиці справи, причини виникнення пожежі та збитки.

Меблева фабрика у Хмельницькому згоріла ще влітку. Однак причин цієї події досі не з'ясували. Правоохоронці дали дозвіл на демонтаж цієї будівлі, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на видання «ВСІМ».

Минуло рівно три місяці від того дня, коли згоріла меблева фабрика, але причин так і не встановили. Правоохоронці чекають на результати експертизи із Києва.

«Ще немає результатів експертизи. Дослідження можуть тривати ще довго», - розповів начальник Хмельницького відділу поліції Валерій Онісьєв.

Валерій Онісьєв пояснив, що експерти оглянули місце пожежі, все сфотографували і задокументували, а потім дозволили демонтувати будівлю.  

Власники будівлі скористалися наданим дозволом і вже почали розбирати будівлю мебелвої фабрики. Наразі вирішується питання стосовно того, що відкриють у новому приміщенні після завершення усіх необхідних робіт.

«Поки точно невідомо. Скоріш за все, що будуть офісні приміщення, як і раніше. Все буде те саме», - розповіла одна із співвласниць будівлі на Старокостянтинівському шосе, 26, Світлана Баранська.

За словами Світлани Баранської, повністю розбирати будівлю не будуть. Заплановано провести реконструкцію.

Вулиці, що згадуються: 

Пожежа торгівельно-виробничих споруд у Хмельницькому 2.07.2017