У Хмельницькому встановлюють сучасні світлодіодні світильники

Ви є тут

Инна Хананова

У Хмельницькому встановлюють нові сучасні ліхтарі, які оснащені світлодіодними лампами. Це дозволить значно заощаджувати електроенергію.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», у місті триває модернізація мереж зовнішнього освітлення. Цього року у Хмельницькому приділяють велику увагу стану освітлення. На оновлення мереж зовнішнього освітлення з міського бюджету виділили понад 1,5 мільйони гривень. Замість старих приладів будуть встановлені сучасні LED-світильники.

Директор КП «Міськсвітло» Володимир Пекарський розповів, що світильники складаються зі світлодіодів. Корпус приладів виготолвений із алюмінієвого сплаву. Один ліхтар має вагу 11 кілограм. Такий один прилад коштує близько 3 тисяч гривень. Світильники купують у місцевого виробника. Вони дуже зручні, оскільки не потребують постійного обслуговування. Такі сучасні світильники не потрібно часто змінювати. Крім того, LED-лампи мають гарантійний термін 5 років.

Зазначимо, що нові світильники дозволяють значно заощаджувати електроенергію. Вони у 5 разів менше споживають електроенергії, ніж старі прилади. За словами Володимира Пекарського, якщо прирівнювати світильник потужністю 150 Вт, то він дає світловий потік мінімум 14 тисяч лм. Крім того, нові світильники володіють екологічними перевагами. На відміну від ртутних люмінесцетних ламп, сучасні не є радіаційними і не потребують спеціальної утилізації.

З початку цього року у Хмельницькому встановили вже 140 сучасних світильників. Зокрема, нові ліхтарі вже функціонують у мікорайонах Книжківці та Ружична. Наразі роботи тривають на Гречанах, Озерній та на Львівському шосе. Додамо, що нове освітлення з'являється не тільки на центральних магістралях, а й у дворах. Для поточного ремонту мереж придбали майже 4 тисячі діодних лампочок, чверть з них уже замінили.

Вулиці, що згадуються: 

Якісне освітлення