На Хмельниччині затримали голову сільради та землевпорядника, які вимагали від учасника АТО 2 тисячі доларів хабара

Ви є тут

Инна Хананова

На Хмельниччині голова сільської ради Віньковецького району та посадовець землевпорядної організації вимагали від учасника АТО понад 50 тисяч гривень хабара.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області, з'ясувалося, що сільський голова та землевпорядник обіцяли місцевому мешканцю, учаснику АТО, що допоможуть йому отримати дві земельні ділянки площею 2 гектари кожна. Вони запевнили, що швидко та без зайвих проблем владнають усі питання стосовно оформлення необхідних документів для надання цих земельних ділянок. Чоловік хотів отримати ділянки для ведення сільського господарства. Посадовці також обіцяли, що вплинуть на позитивне прийняття рішення працівниками Головного управліннія Держгеокадастру в області. За ці послуги вони вимагали у чоловіка грошову винагороду у розмірі 2 тисячі доларів.

Але використати бажану суму грошей голові сільради та землевпоряднику все одно не вдалося. Вчора, 18 травня, в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, правоохоронці затримали посадову особу органу місцевого самоврядування та посадовця землевпорядної організації під час отримання 10,5 тисяч гривень та  43 тисяч гривень хабара відповідно. Усі гроші, які вони отримали від чоловіка, було вилучено та направлено на експертизу.

За даним фактом працівники прокуратури внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань усі необхідні відомості за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Слідчі продовжують встановлювати усі деталі події та збирати необхідні докази. Також незабаром зловмисникам оголосять про підозру та призначать міру запобіжних заходів. Вони можуть провести у в'язниці від 5 до 10 років. Також їх можуть позбавити права обіймати деякі посади і конфіскувати майно.