У Хмельницькому на День матері народилось 22 немовлят

Ви є тут

Инна Хананова

У неділю, 14 травня, на День матері, в міському перинатальному центрі хмельничанки побили рекорд. За одну добу на світ з'явилось 22 немовляток. 

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», цього дня на світ з'явилось 9 дівчаток та 13 хлопчиків, серед них - одна двійня. Такої кількості народжених в один день давно не було. А вчора, 16 травня, міський голова Олександр Симчишин приїхав до закладу, щоб привітати молодих матусь з цією радісною та прекрасною подією. Кожній щасливій мамі міський голова вручив подарунки.

«Мені було надзвичайно приємно вчора вранці дізнатись про те, що на цьогорічний День матері ми отримали справжній рекорд в місті Хмельницькому. Тому що до цього ми дійсно завжди дякували мамам і вітали їх в кабінеті Андрія Григоровича. Найбільша кількість була 13 дітей», - зазначив Олександр Симчишин.

Щасливою матусею двійні стала Олена Юрченко. Вона разом з іншими хмельничанками отримала подарунки та чекала на зустріч зі своїми синочками. Хлопчики знаходяться у відділенні інтенсивної терапії, тому жінка ще не встигла потримати їх на руках.

Як розповів головний лікар міського перинатального центру Андрій Ропотан, медики були готові до такої кількості пологів. До нових рекордів вони також готові. Він зазначив, що задоволений роботою усього колективу.

Більшість матусь 14 травня народили першу дитину. Олександр Симчишин закликав жінок приходити у перинатальний центр, щоб народжувати і другу, і третю дитину. Адже поява на світ дитини - це найщасливіша мить у житті кожної людини.

Також у перинатальному центрі презентували сучасний маммограф. Його придбали ще минулого року, а недавно почали використовувати. Для закупівлі приладу виділили 5 мільйонів гривень. Кошти на його придбання виділили з міського та державного бюджетів. Новий маммограф дозволить проводити обстеження на високому рівні і вчасно ставити діагноз. Наразі за допомогою приладу провели 300 обстежень та навіть виявили злоякісні новоутворення на ранніх стадіях. 

Лікарі радять кожній жінці, віком 30-35 років, робити маммологічне дослідження. Періодичність таких оглядів становить 3 роки. Однак після досягнення 40 років, жінці необхідно щорічно проходити дану процедуру. Крім того, варто регулярно робити і самообстеження. 

Рекорд в перинатальному центрі