Ви є тут

На Хмельниччині оштрафували спеціаліста з питань комунальної власності, який отримав 25 тисяч гривень хабара

оновлено
Инна Хананова

На Хмельниччині фахівець з питань комунальної власності та земельних відносин об’єднаної територіальної громади вимагав від підприємця майже 2 тисячі доларів хабара. Чоловіка затримали правоохоронці на робочому місці.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області, з'ясувалося, що спеціаліст з питань комунальної власності та земельних відносин однієї із об’єднаних територіальних громад Шепетівського району обіцяв місцевому бізнесмену швидко та без зайвих проблем вирішити усі питання, пов'язані із оформлення документів на земельну ділянку. Чиновник запевнив чоловіка, що надасть усі необхідні документи для отримання земельної ділянки площею 0,2 га. Вона повинна була призначатися для використання у комерційних цілях. За цю послугу посадовець вимагав від підприємця грошову винагороду, яка становила 1800 доларів.

Але використати омріяні гроші на задоволення своїх потреб посадовцю все ж таки не вдалося. У квітні, в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, правоохоронці затримали на робочому місці фахівця з питань комунальної власності під час отримання частини хабара, а саме 25 тисяч гривень. Усі гроші вилучили та направили на експертизу.

Тепер чоловік буде відповідати перед законом за свою діяльність відповідно до ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Чоловік може провести у в'язниці до 12 років.

Зараз слідчі продовжують з'ясовувати усі деталі та подробиці події, збирати необхідні докази. Крім того, затриманому мають оголосити про підозру та обрати запобіжний захід. Коли буде встановлено всі деталі, суд розгляне справу та призначить покарання посадовцю.

Стало відомо, що суд обрав покарання для фахівця з питань комунальної власності та земельних відносин об’єднаної територіальної громади, який отримав майже 2 тисячі доларів хабара, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області.

Перший заступник керівника Шепетівської місцевої прокуратури Олександр Базан розповів, що за результатами судового розгляду обвинувального акту у вказаному кримінальному провадженні Шепетівський міськрайонний суд виніс вирок фахівцеві з питань комунальної власності, якого у квітні затримали під час отримання 25 тисяч гривень хабара. Його визнали винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України «Одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави». Йому призначили штраф в розмірі 17 тисяч гривень.