Ви є тут

«Від екології душі до екології довкілля»: у Хмельницькому пройшла конференція, присвячена Міжнародному дню Землі

Инна Хананова

У Хмельницькому навчально-виховному комплексі № 4 пройшла екологічна конференція, присвячена Міжнародному дню Землі. Захід відбувся під гаслом «Від екології душі до екології довкілля».

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, завтра, 22 квітня, в усьому світі відзначатимуть Міжнародний день Землі. Напередодні свята у Хмельницькому пройшла екологічна конференція. До заходу долучилися працівники освіти, екологи, студенти Хмельницького національного університету, учні НВК №4 та небайдужі хмельничани.

Присутні виступили з доповідями на екологічну тематику. Зокрема, було обговорено проблеми екологічного виховання дітей, шляхи підвищення рівня екологічної свідомості кожного громадянина. Також доповідачі проаналізували стан довкілля у місті, розглянули актуальні проблеми у сфері захисту навколишнього природного середовища та обговорили напрямки їхнього вирішення.

Юні хмельничани продемонстрували присутнім презентацію на тему: «Первоцвіти Хмельниччини: знай і бережи!», а учні НВК № 4 представили дослідження стосовно охорони природи.

Важливо, щоб кожен зрозумів, що несе особисту відповідальність за стан довкілля. Потрібно щодня докладати зусиль для збереження природи. Тому необхідно проводити активну просвітницьку роботи серед населення щодо охорони природи та екологічної свідомості. Заощадження ресурсів та сортування сміття стануть одним із важливих кроків на шляху до формування екологічного світогляду кожного відповідального громадянина.

Після офіційної частини конференції присутні посадили дерева поблизу навчального закладу.

Додамо, що Міжнародний день Землі відзначають кожного року, 22 квітня. Це свято є своєрідним символом любові до природи та турботою про неї. Цього дня усі небайдужі люди проводять різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб зберегти природу. Це свято заснував Джон Стерлінг Мортон. У 1872 році, під час засідання Управління сільського господарства штату Небраска, він запропонував щороку відзначати день, присвячений озелененню навколишнього середовища. Його пропозицію підтримали і відтоді в понад 193 країнах світу відзначають це свято. В Міжнародний день Землі усі можуть докласти зусиль для збереження довкілля. Це може бути висадження дерев, квітів, прибирання лісу, парку від сміття тощо.

Дивіться у "Великому довіднику":