СБУ викрила підпільну типографію, яка виготовляла для російських спецслужб фальшиві паспорти та посвідчення

Ви є тут

Инна Хананова

Працівники СБУ викрили незаконну діяльність типографії, яка виготовляла для російських спецслужб підроблені документи.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу СБУ, з'ясувалося, що зловмисники займалися незаконною діяльністю протягом останніх двох років, у Києві. Вони виготовляли для терористів, які належать до так званих «ДНР» та «ЛНР», фальшиві документи. Спочатку зловмисники отримували вказівки, які саме документи і кому потрібно зробити, а також що повинно бути там вказано. Далі завдяки спеціальному обладнанню члени злочинного угруповання друкували різноманітні посвідчення, документи про освіту, свідоцтва, паспорти та багато іншого. Згодом ці всі підроблені документи вони передавали представникам російських спецслужб, які використовували їх для своїх цілей.

Однак тепер зловмисникам доведеться відповідати перед законом за свою діяльність. Працівники СБУ провели обшуки на підпільній типографії. Там вони знайшли підроблені документи про отримання вищої освіти членами  «МГБ ДНР» Валерієм Камініним на прізвисько «Док» та Олександром Галані - «Майор», а також одним із ватажків банди «Прізрак» Леонідом Ковальовим на прізвисько «Борець». Ці особи зараз знаходяться у розшуку, оскільки вони належать до терористичної організації. Під час обшуку було виявлено багато офіційних бланків, які були призначені для атестатів і дипломів про здобуття вищої освіти. Усі вони мали різні спеціальності та були надруковані за українським, російським та радянським зразками. Також було знайдено свідоцтва про шлюб, про народження, фальшиві паспорти, водійські посвідчення, багато різноманітних печаток тощо. Правоохоронці виявили комп'ютери, на яких були усі потрібні дані, та спеціальну техніку, яка робила фальшиві документи.

Усе обладнання вилучили та направили на експертизу. Слідчі встановлюють усі подробиці та деталі справи. Коли стане відомо, хто ще був причетний до незаконної діяльності та з'ясуються подробиці справи, суд призначить відповідне покарання для зловмисників.