Філіями опорних шкіл стануть навчально-виховні комплекси

Ви є тут

Инна Хананова

Заклади, які об’єднують початкову школу та дитячий садочок, тепер можуть стати філіями опорних шкіл. Про це стало відомо сьогодні, 19 квітня, під час засідання Кабміну, на якому було прийнято відповідну постанову.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на видання «Українська правда», за словами Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, раніше філіями опорних шкіл були заклади з пониженим ступенем після створення опорної школи. У приміщенні філії опорного навчального закладу могли одночасно повноцінно діяти старша, базова та початкова школа. Дуже часто в таких закладах залишаються вільні приміщення, в яких можна розмістити дитячий садочок. Раніше в законодавстві ці норми не були чітко сформульовані, виникало багато неточностей та непорозумінь. А тепер місцеві громади зможуть утворювати у філіях навчально-виховні комплекси з повноцінними функціями.

Крім того, постановою змінено визначення опорної школи. До таких закладів будуть належати школи, які не мають філій, але до них підвозять дітей не менше ніж з трьох селищ, сіл.

Також Міністерство освіти і науки України передбачає наголосити у постанові на важливості підвезення до опорних шкіл діток, які мають особливі потреби. Буде проводитися необхідна робота над створенням умов для забезпечення якісного підвезення школярів з особливими потребами у тих населених пунктах, в яких це є першочерговим.

Додамо, що зараз в Україні діє 178 опорних навчальних закладів, які мають 511 філій. На Хмельниччині діє лише 4 таких заклади. Найбільш неефективна мережа шкіл у Чернігівській, Сумській та Кіровоградській області. Опорні школи створюють для того, щоб забезпечити належний доступ до якісної освіти кожної дитини. Тобто початкова школа повинна бути розташована якомога ближче до будинку учня.