Протягом двох днів шахраї ошукали трьох хмельничан на понад 10 тисяч гривень

Ви є тут

Инна Хананова

Протягом двох днів троє хмельничан постраждали від шахрайських схем. Зловмисники, які видали себе за співробітників банку, дізналися реквізити карток та зняли з них чужі гроші. 

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу ГУ Нацполіції в Хмельницькій області, все частіше хмельничани стають жертвами шахрайських схем і втрачають свої заощадження. Найпопулярнішими засобами, якими користуються зловмисники, є телефон та інтернет. Часто шахраї обіцяють «зняти порчу» зі своєї жертви. Вони запевняють, що це потрібно обов'язково зробити, адже може статися велике лихо. Людина погоджується, віддає свої гроші та коштовності, які начебто потрібні для «ритуалу». Отримавши бажане, зловмисники зникають з місця події. Завдяки переконливим фразам та фальшивим смс-повідомленням шахраям вдається отримати усі необхідні реквізити банківських карток потерпілих, а потім зняти з них гроші. Зловмисники видають себе за працівників банківських установ, залякують так званим «блокуванням картки» і під приводом відновлення доступу до неї дізнаються реквізити. Таким чином, шахраям вдалося ошукати протягом кількох днів трьох людей та виманити у них понад 10 тисяч гривень.

Перша подія сталася минулого тижня, у суботу, 8 квітня. До 63-річного чоловіка, який проживає по вулиці Горбанчука, прийшло смс-повідомлення від незнайомої особи. У ньому було вказано про те, що банківська картка чоловіка начебто тимчасово заблокована. Для того, щоб відновити доступ до неї, йому потрібно було зателефонувати на вказаний номер. Шахрай випитав усі реквізити картки та одразу зняв з чужого рахунку понад 2300 гривень.

А вчора, 12 квітня, жертвою шахрайських схем став 60-річний місцевий мешканець. Чоловік позбувся 6500 гривень через те, що повірив псевдопрацівникові служби безпеки банку. Шахрай запевнив чоловіка у тому, що для підвищення рівня захисту картки, йому потрібно дізнатися певні дані. Хмельничанин повірив у це і розповів реквізити картки. Отримавши дані, зловмисник швидко зняв гроші з рахунку.

Того ж дня, схожий випадок трапився з 51-річною хмельничанкою. До неї зателефонував незнайомець і сказав, що працює у банку. Він запропонував жінці покращити рівень захисту її картки. Громадянка погодилась і не перевірила правдивість інформації. Вона розповіла шахраєві усі реквізити картки, яких вистачило для того, щоб зловмисник зняв з рахунку 1500 гривень.

Поліцейські з'ясовують деталі випадків та шукають тих, хто скоїв шахрайства.