«Укрзалізниця» позбавиться від «кусючих» ковдр, «вафельних» рушників та пір'яних подушок

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

«Укрзалізниця» планує придбати комплекти постільної білизни, що відповідатимуть міжнародним стандартам якості.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу «Укрзалізниці», тендер був оголошений в електронній системі публічних закупівель ProZorro у лютому. Загалом планується купити 232 тисячі комплектів постільної білизни для пасажирських вагонів. З бязі буде надано для плацкартних та купейних вагонів 216 тисяч комплектів, а для СВ-вагонів - 16 тисяч. Це стане позитивним кроком вперед до покращення якості перевезень, допоможе досягти позитивних змін та зрушень, зробити подорож у потязі більш зручною та комфортною, а також покращити сон та відпочинок пасажирів. 

«Укрзалізниця» приймала пропозиції до 21 березня. 

Як розповів директор з пасажирських перевезень та сервісу ПАТ «Укрзалізниця» Ігор Романків, усі пасажири хочуть їхати з комфортом та мати змогу користуватися якісною постільною білизною та м'якими, приємними на дотик, рушниками з натуральних тканин. Тому було вирішено придбати комплекти, зроблені відповідно до міжнародних стандартів ДСТУ. Постільна білизна повинна бути виготовлена з натуральних матеріалів та бути стійкою до багаторазового прання, не рватися і не псуватися. При її виробництві здійснюється необхідний контроль якості та регулювання усіх процесів.

За словами Ігоря Романківа, раніше були прикрі випадки, коли недобросовісні переможці конкурсу замість якісної продукції, надавали таку, що швидко псується та не відповідає вимогам. Тому, щоб уникнути повторення таких ситуацій, будуть прийматися лише ті комплекти постільної білизни, які зроблені до вимог світових стандартів і є безпечними.

Додамо, що кожного дня майже вісімдесят тисяч комплектів постільної білизни використовують пасажири. 

«Укрзалізниця» відмовляється від «кусючих» ковдр, «вафельних» рушників старого зразка та пір'яних подушок. Про це 23 березня, на своїй сторінці у соцмережі, заявив голова компанії Войцех Балчун.

Керівник «Укрзалізниці» розповів про те, що вже затверджено новий порядок щодо постільної білизни у потягах. Жорсткі ковдри, тверді подушки і неприємні рушники планують замінити на нові та зручні. Незабаром пасажири будуть користуватися м'якими подушками, сучасними ковдрами з екологічних матеріалів та приємними на дотик махровими рушниками. Позбуватися старих рушників, ковдр і подушок будуть поступово.

Отже, нові норми порядку строку служби та списання окремих предметів постільних речей та м’якого знімного інвентарю пасажирського вагона передбачають значні зміни, які будуть стосуватися комплектів постільної білизни. Завдяки новому порядку можна буде купувати сучасні та якісні вироби. Адже ті норми, які діяли раніше, застаріли і не відповідають вимогам пасажирів. Новий документ був затверджений рішенням правління «Укрзалізниці» 22 березня.

За словами директора з пасажирських перевезень та сервісу ПАТ «Укрзалізниця» Ігоря Романківа, ватні матраци, рушники старого зразка, жорсткі ковдри та пір'яні подушки будуть замінені на сучасні вироби. За ними можна буде легко доглядати та приємно користуватися. Крім того, сучасні вироби рекомендовані лікарями, адже вони не викликають алергії і не збирають пил. Також нові подушки, ковдри та матраци не накопичують вологу і дуже легкі. Пасажирам не доведеться докладати великих зусиль для того, щоб ними користуватися. Нові махрові рушники будуть приємними на дотик. Ними можна користуватися близько двох років, а це дозволить заощадити гроші. 

Крім того, нові стандарти передбачають врахування економічних факторів. Зокрема, усі вироби повинні володіти великим терміном експлуатації. Слід зазначити, що при заміні старих рушників, ковдр, подушок та матраців на нові, економічний ефект буде дорівнювати понад 17 мільйонів гривень.

Додамо, що в березні регіональні філії «Укрзалізниці» отримали понад 128,5 тисяч сучасних комплектів постільної білизни, близько 13 тисяч матраців, 18 тисяч літніх ковдр тощо

Зараз продовжуються закупівлі близько 412 тисяч комплектів постільної білизни для пасажирських поїздів. Незабаром буде оголошено тендер на закупівлю високоякісних подушок, матраців, ковдр з екологічних матеріалів.