Оновлена набережна стала більш комфортною для відпочинку хмельничан

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

У Хмельницькому завершили ремонт набережної. Тепер хмельничани зможуть комфортно прогулюватися вздовж річки Південний Буг.

Як повідомляє Сайт міста з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, будівельні роботи виконувало ТОВ «Ізяславтрансбуд». Працівники проводили капітальний ремонт ділянки від річки Південний Буг до пішохідного містка центрального входу у парк ім. М. Чекмана. Слід зазначити, що дана ділянка була дуже пошкоджена внаслідок довготривалої експлуатації, тому потребує оновлення для забезпечення комфорту та зручності мешканців міста.

Працівники підрядної організації капітально відремонтували монолітну залізобетонну підпірну стінку. Пішохідну зону набережної шириною 4,5 м вимостили тротуарною плиткою загальною площею 696 кв метрів. Загалом протяжність ділянки, яка підлягала ремонту, складала понад 100 метрів.

Крім того, встановили 4 зручних лавочки й урни для сміття. Також облаштували 5 сучасних ліхтарів, які будуть освітлювати ділянку зі сторони річки Плоскої. Вздовж підпірної стінки згодом встановили огорожу. 

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», відремонтована набережна стала більш комфортною для хмельничан.

Оновлена набережна стала більш доступною для людей з обмеженими фізичними можливостями, адже тепер облаштували зручний спуск до набережної. Крім того, молодим матусям з дитячими візочками не доведеться хвилюватися про те, які дістатися до улюбленого місця відпочинку. Існуючий пандус перенесли на іншу сторону. Також відремонтували сходи та окремо облаштували велосмугу. Тому тепер бажаючих прогулятися вздовж набережної буде набагато більше.

Оскільки на набережній з'явилася велодоріжка, довелося внести деякі корективи до спуску. В управлінні ЖКГ повідомляють, що спочатку ремонт сходів не передбачався. За словами начальника інженерно-технічного відділу управління ЖКГ Світлани Надаховської, пішохідна зона та велодоріжка виходять на вулицю Кам'янецьку. Тому для того, щоб ці потоки не пересікалися, було переоблаштовано пандус.

Нагадаємо, що будівництво велодоріжки розпочалося у парку ім. Чекмана восени минулого року. Перед велодоріжкою встановили дорожні знаки 4.12 «Доріжка для велосипедистів» та нанесли розмітку фарбою. Велодоріжку покрили бруківкою сірого кольору, оскільки вона більш практичніша, ніж асфальт. Крім того, з плитки виклали розмежувальну смугу світлого кольору. Також біля велосмуги планують облаштувати газони та посадити декоративні дерева. 

Комфортна набережна