Ви є тут

У Хмельницькому презентували нові легкові автомобілі для медичних амбулаторій

Инна Хананова

Вчора, 13 лютого, на Майдані Незалежності, презентували 23 нових легкових автомобілів «Renault DUSTER». Ключі від транспортних засобів вручили головним лікарям центрів ПМСД Хмельниччини. Далі розповість про це «Хмельницький».

Автомобілі закуплені відповідно до вимог Мінрегіону та повністю відповідають критеріям Міністерства охорони здоров’я України щодо транспортних засобів для сільської медицини. Автомобілі призначені для амбулаторій загальної практики сімейної медицини, що будуються на Хмельниччині відповідно до програми Президента України «Доступна медицина». Автомобілі 2018 року випуску, сертифіковані на відповідність вимогам активної, пасивної безпеки та захисту довкілля згідно з міжнародними технічними регламентами. Вартість 27 автомобілів становить 15,6 млн. гривень. З них: 13,5 млн. гривень – кошти з державного бюджету, 2,1 млн. гривень – з місцевих бюджетів. Вартість одного автомобіля становить близько півмільйона гривень. Незабаром планують додати ще чотири автомобіля. 

У Департаменті охорони здоров’я розповідають, що завдяки такому поповненню, лікарі на місцях зможуть швидше діставатися до пацієнта та оперативніше надавати медичну допомогу. Керуватиме автомобілем сам сімейний лікар.

Вчора, 13 лютого, голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий та народний депутат України Андрій Шинькович вручили ключі від нових легкових автомобілів «Renault DUSTER» головним лікарям центрів ПМСД Хмельниччини.

«Здоров’я наших громадян – одна з головних турбот влади і суспільства, тому на державному рівні саме цю галузь визначено другою за важливістю після армії, де негайно потрібні зміни. Уже зараз завдяки системним та чітким крокам керівництва держави ми можемо оцінити результати цих реформ. Довгі роки медицині не приділялася достатня увага, а фінансування здійснювалося за залишковим принципом. Лише в останні роки відбулися докорінні зміни: ремонтуються та будуються нові лікувальні корпуси лікарень, у медичних закладах з’являється сучасне обладнання. Змінюється принцип фінансування медичних послуг, бо відтепер воно починає відбуватися за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», – сказав Вадим Миколайович.

Вадим Лозовий зазначив, що ці нові автомобілі допоможуть лікарям у віддалених районах області зробити медичні послуги якіснішими та доступнішими для громадян. Також голова адміністрації додав, що успіх медичної реформи великою мірою залежить від кожного з нас. Ми повинні докласти максимум зусиль для цивілізованої розбудови нашої країни. Голова Хмельницької ОДА побажав, щоб нові транспортні засоби сприяли покращенню роботи медика на селі та швидкому наданню медичних послуг.