Ви є тут

На Водохреще з кранів у домівках мешканців Хмельницького потече освячена вода

Инна Хананова

Фото - Хмельницька міська рада

Завтра, 19 січня, православні та греко-католики відзначатимуть третє завершальне свято новорічно-різдвяного циклу –  Водохреще. Цього дня традиційно освячують воду. Вважається, що свячена вода зцілює та очищує душу. Її зберігають протягом року. Завтра з кранів у домівках хмельничан потече свячена вода. Далі про це розповість «Хмельницький».

У Хмельницькому триває підготовка до купань на Водохреще. Вчора, 17 січня, працівники комунального підприємства по зеленому будівництву і благоустрою міста вирізали бензопилою ополонки та встановили хрест з льоду. Також вже облаштували п'ять місць для купання. Багато хмельничан будуть занурюватися в ополонку, щоб отримати Божу благодать. 

Результати лабораторних досліджень свідчать про те, що вода у Південному Бузі відповідає санітарно-гігієнічним вимогам та є безпечною для купання. Про це повідомляє управління екології та контролю за благоустроєм міста.

На місцях купання чергуватимуть поліцейські, рятувальники та медики для того, щоб у разі необхідності своєчасно надати допомогу хмельничанам. Загалом цілодобово працюватимуть 38 тимчасових рятувальних постів у місцях масового святкування.

Не всі хмельничани мають можливість прийти до храму, щоб набрати свяченої води. Тому завтра, 19 січня, мешканці міста зможуть отримати освячену воду з крану у своїх помешканнях. Традиційно цього дня, о 08:00, на водопровідній насосній станції №9, що знаходиться на Проспекті Миру, 36/2, відбудеться обряд освячення води в резервуарах станції, яка постачає чистою водою місто Хмельницький. Після ритуалу з кранів у доміках хмельниче потече освячена вода. 

Вулиці, що згадуються: